Суспільство

Громадськості Івано-Франківська розповіли, як запобігати корупції та конфілкту інтересів

Опубліковано: 22.11.2016, 16:55 | Автор: dmytrosvintsitskiy

Представники ПРООН за підтримки Національного агенства з питань запобігання корупції провели в Івано-Франківську тренінг. Активісти розповіли про інструменти запобігання конфлікту інтересів серед депутатів та держслужбовців.

“НАЗК звернулося до нас з ініціативою проведення таких тренінгів по новому антикорупційному законодавству, а саме в частині конфлікту інтересів, – розповідає представник з питань антикорупційної політики ПРООН Галина Кохан. – Для цього було обрано 13 міст, в тому числі Івано-Франківськ. У нас є три ключові аудиторії – представники виконавчої влади, представники муніципалітетів та громадськість”.

За словами організаторів, їхній проект спрямований на те, щоб зміцнювати превентивні функції в сфері боротьби з корупцією в антикорупційних органах. Окрім цього, серед цілей тренінгів – навчати державних службовців новому антикорупційному законодавству, і зміцнювати зусилля громадськості у впровадженні антикорупційних реформ, пише West News.

“Цей тренінг спрямований на те, щоб розказати громадськості про ті інструменти, які існують в сфері боротьби з корупцією та напрямку запобігання конфлікту інтересів”, – каже пані Кохан.

Згідно із визначенням у “Законі України “Про запобігання корупції є два види конфлікту інтересів – потенційний та реальний.

Потенційний конфлікт інтересів – наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження. Це може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Реальний конфлікт інтересів – суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями. Це впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Нещодавно Прикарпаття сколихнуло одразу кілька корупційних скандалів. Зокрема, в серпні співробітники СБУ та прокуратури затримали війта села Березівка Тисменицького району, який вимагав у підприємця 500 тисяч гривень.

За місяць до того, в липні, Національна поліція розкрила схему чиновників Івано-Франківської облдержадміністрації, які розкрадали кошти для будівництва фортифікаційних споруд. Загалом, зловмисникам вдалося незаконно привласнити 5 мільйонів гривень. Проте, дана справа досі розслідується.

 

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Суспільство
Останні новини
ВСІ НОВИНИ