Новини

Звільняти сімейних лікарів на Прикарпатті не планують – МОЗ

Опубліковано: 22.11.2016, 17:24 | Автор: dmytrosvintsitskiy

В рамках медичної реформи на Прикарпатті плануються додаткові набір та навчання для сімейних лікарів, а також зміна механізму оплати їхньої праці.

Про це на брифінгу в Івано-Франківську розповів заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк, передає West News.

“Конкретно по Івано-Франківській області недоукомплектація є невелика, але вона є. Окрім того, частина лікарів уже старшого, пенсійного віку і особливо в містах, коли пацієнт зможе вибирати, то треба буде думати, що роботи з частиною лікарів, бо пацієнти до них не підуть, – розповідає пан Ковтонюк. – Громади повинні заманювати до себе лікарів, щоб він хотів до них піти, особливо молодий лікар”. 

Павло Ковтонюк

Павло Ковтонюк

За словами заступника міністра, реформа розпочнеться з тими кадрами, які є на даний момент. Проте, міністреству необхідно їх додатково навчати та покращувати якість роботи.

“Людина сьогодні не йде до сімейного лікаря не тому, що кількість мала, а тому що якість погана. По комплектації, коли бояться звільнень, я кажу, що звільнень боятися не треба – є недостача. Їх треба навчати, а для цього лікаря треба зацікавити йти в цю професію. Ми на національному рівні для цього все зробимо, бо оплата за послугу дасть можливість тому лікарю, який надає велику кількість послуг, добре заробляти. Але на місцевому рівні потрібні умови, щоб лікарю захотілося поїхати в те село працювати”, – зауважує Павло Ковтонюк.

Нагадаємо, вже з початку наступного року на Прикарпатті розпочне роботу новий механізм фінансування медицини.

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

НовиниСуспільство
Останні новини
ВСІ НОВИНИ