Кримінал

Депутат міської ради Синишин, якого звинувачують у корупції, не визнає своєї вини

|

30 листопада в Івано-Франківському міському суді завершується розгляд адміністративного правопорушення у справі колишнього інженера МІУК Віктора Синишина.

Нагадаємо, працюючи на посаді інженера відділу експлуатації відповідального за електрогосподарство КП “ЄРЦ” Віктор Синишин був водночас і засновником ТОВ “Станіслав ІВ”, основним видом діяльності якого є саме електромонтажні роботи. Він брав участь в укладанні договорів між комунальним підприємством та власною фірмою.

Встановлено, що в період з квітня 2015 року по березень 2016 року між “ЄРЦ” і “Станіслав-ІВ” укладено 23 договори на виконання робіт на суму 396 тисяч гривень. Загалом було укладено більше 40 договорів з проведення ремонтних робіт на понад 600 тисяч гривень.

На попередньому засіданні, яке мало відбутися 7 листопада, Віктор Синишин не з’явився, бо перебував у відрядженні в Тернополі. Його захисник Жиляк подав клопотання, аби розгляд справи перенесли.

На засіданні, яке мало місце 30 листопада, вперше був присутній сам Віктор Синишин. Зокрема, він заявив, що надасть суду всі пояснення. Суддя Зеленко отримала два клопотання. Згодом, суд заслухав трьох свідків.

Так, суд взяв свідчення у заступника директора КП МІУК Олександра Качанка.

“В 2015 році я (Олександр Качанко – ред.) працював заступником директора КП “ЄРЦ”, а Синишини був інженером. ЗМІ писало про те, що він укладав договори, але це неправда, адже тільки я міг укладати договори. Підписання документів та актів в посадові обов’язки Василя Синишина не входили”, – заявив Олександр Качанко.

Також Качанко заявив, що не знав про те, що Віктор Синишин був директором підприємства “Станіслав-ІФ”, а також не був обізнаний в тому, що підсудний міг впливати на укладення договорів між КП “ЄРЦ” та “Станіслав-ІФ”.

Другим свідком у справі виступив нинішній директор КП “МІУК” Мирон Джус.

“На той час я був головним інженером, а Синишин мені підпорядковувався. Визначали підрядників я і керівник підприємтсва (МІУК-ред). А Синишин, як профільний інженер, відповідав за контроль виконання робіт”, – заявив Мирон Джус.

Третій свідок у справі виступила Наталія Сербин, голова громадської організації “Залізний Тризуб”.

“Моніторивши діяльності підприємств, які винонували роботи на замовлення КП “МІУК” (тоді ще ЕРЦ – ред.) було виявлено цікавий факт. Зокрема, фірма одного з працівників (Станіславів-ІФ – ред.) уклала 23 договори на виконання певних робіт. Побачивши цю інфу нам було важко зрозуміти як може працівник КП підписувати документи як засновник фірми. Саме тому, відповідну інформацію ми передали у правоохоронні органи”, – стверджує Наталія Сербин.

В судді Василь Сенишин заявив, що невбачає правопорушення у тому що з його фірмою були укладені договора на виконання робіт. Він також зазначив, що справа має бути закрита за відсутністю складу подій адмінпорушення, адже “не вважає, що це був конфлікт інтересів”.

 

Натомість, прокурор просить визнати Михайло Синишина винним у вчинені адміністративного правопорушення, та закрити провадження у справі. Для прийняття рішення суд пішов у нарадчу кімнату. Проголошення вироку відбудеться сьогодні о 13:00.

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

КриміналНовиниСуспільство
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі