На Прикарпатті запрацювала нова сонячна електростанція потужністю майже 10 кіловат

Опубліковано: 02.12.2016, 09:02 | Автор: dmytrosvintsitskiy

Нова сонячна електростанція потужністю у майже 10 кіловат стала гордістю села Спас, що у Коломийському районі Прикарпаття, а ще — його окрасою у стилі хай-тек.

Проектували і монтували станцію столичні інженери. На території місцевого навчально-виховного комплексу встановили 29 сонячних модулів. Електроенергію станція подає в загальну мережу. Її закуповує місцевий підрозділ ПАТ «Прикарпаттяобленерго», і це значно зменшує Спаському НВК витрати на електроспоживання.

Задум реалізувала громадська організація «З турботою про людей» у межах проекту ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», що має на меті зміцнення місцевого самоврядування, заохочення громади до розвитку і підвищення рівня життя. Сума проекту становить 402,2 тисячі гривень. З них більше 80 тисяч надали обласна та районна держадміністрації, а 20,1 тисячі гривень зібрала сільська громада, тобто кожна родина здала на розвиток свого села 20 гривень. Для родинного бюджету не відчутно, зате загальна користь значна.

На черзі у Спасі й інші проекти — з реконструкції сільського стадіону та освітлення вулиць сучасними енергоощадними технологіями.

«На Прикарпатті розвитку набуває альтернативна енергетика, зокрема використання сонячної енергії, — зазначила перший заступник голови Івано-Франківської ОДА Марія Савка. — Розпочато впровадження проектів, спрямованих на підвищення енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії з одночасним розв’язанням екологічних проблем».

Сонячні електростанції загальною потужністю 6,5 МВт вже діють у селах Старі Богородчани Богородчанського району та Радча Тисменицького району. Торік вони генерували 6,6 мільйона кВт/год електроенергії.

Читайте також, у мережі з’явилися світлини засніжених Карпат. 

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Схожі новини