До уваги водіїв. Прикарпатські поліцейські радять, як керувати автомобілем у зимовий період

Опубліковано: 03.12.2016, 20:21 | Автор: dmytrosvintsitskiy

Узимку кількість ДТП на дорогах різко зростає. На поверхні дорожнього полотна автомобільної дороги утворюється крижана траса, сніговий накат, внаслідок чого порушується розмітка.

Крім того, через опади знижується видимість та зменшується у своїх розмірах проїжджа частина. Постійно потрібно пам’ятати, що на дорогах слизько. Про це WestNews повідомили у секторі комунікації ГУ Національної поліції в Івано-Франківській області.

Велике значення для безпеки водія в складних зимових умовах є: дотримання Правил дорожнього руху, технічний стан автомобіля, знання та практичні навички водіїв з водіння автомобілів у зимовий період.

Під час підготовки транспортного засобу для використання в умовах зимового періоду необхідно здійснити заміну гуми коліс на зимову, а також бажано мати ланцюг протиковзання.

Водію під час руху транспортного засобу необхідно бути максимально уважним та обережним щодо управління автомобілем в умовах снігового накату та ожеледиці.

Найголовніше правило зимового водіння – робити все винятково плавно.

Під час руху на зимовій трасі водію автотранспортного засобу не можна робити різких рухів кермом, постарайтесь не здійснювати без особливої потреби маневрувань і обгонів.

Для водія одним із основних факторів, що забезпечують безпеку дорожнього руху при експлуатації автомобіля узимку, є власна обережність та передбачливість.

Під час руху автотранспортного засобу на підйомі необхідно вибирати передачу, при якій до повного завершення підйому не доводилося б переключатися на іншу.

Читайте також: В Карпатах є небезпека сходження лавин

Під час спуску автомобіля не можна натискати на педаль зчеплення, а потрібно плавно гальмувати.

При наближенні до пішохідних переходів, місць знаходження навчальних та виховних закладів необхідно знижувати швидкість руху до мінімуму.

В зимовий період гальмівний шлях транспортного засобу набагато збільшується і постійно потрібно пам’ятати, що після гальмування автомобіль продовжує рухатися за інерцією з такою ж високою швидкістю.

Дуже небезпечно гальмувати при знаходженні важеля коробки передач в нейтральному положенні.

Натискати педаль гальма потрібно не одним різким рухом, а короткими переривчастими поштовхами. В зимовий період не можна допускати різкого гальмування, це може призвести до занесення автомобіля.

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Схожі новини