Новини

4-річний калушанин знає кілька мов та захоплюється хімією

|

У своїх чотири з невеликим років маленький мешканець Калуша Мирослав Федьків навчився читати українською та вивчає чотири іноземних мови, пише WestNews.

Мама хлопчика каже, що спеціально вундеркінда не виховувала, а тяга до знань є природною. Батьки навіть не одразу зрозуміли, що хлопець вміє читати рідною мовою. Це вийшло ледь не випадково, повідомляють “Вікна”.

“Якось ми стояли біля аптеки і він сказав «Аптека». Неподалік стояли жінки, які здивовано обернулися до мене і запитали: «А він у вас читає?». Я їм відповіла, що він просто запам’ятав назву і все. А одного разу в нас вдома на столі стояли ліки «Декасан» і він прочитав назву. Тоді я побачила, що  він вміє читати”, — розповідає мама Марія Федьків.

Уже в 3 роки Мирослав спробував читати Біблію, не зважаючи на те, що погано говорив і знав лише окремі слова. Згодом він не просто читав, але й запам’ятовував факти. У 4 роки вже знав, хто такий Бог і скільки часу він створював світ. Побачивши, що дитина з легкістю засвоїла читання і запам’ятовує інформацію, мама почала навчати простих англійських букв і слів. Так, юний вундеркінд вивчив анлійську абетку і почав вчити мову.

Юний вундеркінд зацікавився Вікіпедією, за допомогою якої вивчав факти й абетки латинської, єврейської, грецької та японської мов. До речі, остання мова — одна з найважчих і має багато особливостей. Тому японську абетку Мирославчик вивчав найдовше.

Згодом вивчив цифри і табличку множення. До цього підштовхнула сина мама, яка купила йому печиво-шпаргалку, де була зображена табличка множення. Після вивчення таблички до 10, хлопчик у Google почав вводити більші цифри і вивчати їх.

Ще одне захоплення Мирослава — хімія. Він знає напам’ять всю періодичну систему хімічних елементів. А все почалося зі шкільного підручника старшого брата.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прикарпатський студент став лауреатом премії Національної академії наук України

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Новини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі