В Івано-Франківській облраді виникла суперечка щодо звернення про нагнітання антиукраїнських настроїв у Польщі

Опубліковано: 09.12.2016, 11:20 | Автор: dmytrosvintsitskiy

Сьогодні, 9 грудня, розпочалася 11 сесія Івано-Франківської обласної ради, передає  WestNews.

На засіданні заслухали проект рішення обласної ради “Про звернення обласної ради щодо нагнітання антиукраїнських настроїв у польському суспільстві”. На це питання доповів Михайло Королик – голова фракції ВО “Свобода”.

Таке звернення ініціює фракція ВО “Свобода” в обласній раді. Звернення, після прийняття, мали б відправити до Президента України П. Порошенка, Голови Верховної Ради України А. Парубія, Прем`єр-міністра України В. Гройсмана, Міністра закордонних справ України П. Клімкіна, Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Яна Пєкла, Генерального Консула Республіки Польща у Львові Вєслава Мазура щодо нагнітання антиукраїнських настроїв у польському суспільстві.

Підставою стали неодноразові спроби різноманітних дій, які здійснювались в польській державі щодо української. Для прикладу, руйнування пам’ятників загиблих українських героїв національно-визвольної боротьби.

Найбільше обурив той факт, що у Польщі на марші націоналістів до Дня незалежності спалили український прапор.

Як це було – пропонуємо подивитися:

Скріншот відео

Після виступу Михайла Королика, депутати перейшли до обговорення. Першим слово взяв Микола Палійчук, висловивши позицію фракції УКРОП.

“На президії наша фракція УКРОП просила спільного обговорення фракцій щодо коригування тексту заяви. Хочемо, щоб ініціатори (ред. – ВО “Собода”) зібрали голів фракції. В іншому випадку, ми не будемо голосувати. Хочемо, щоб доопрацювався проект рішення зі зверненням. Звернення потрібне, але має бути більш толерантним. Вважаю, що це все замовлено з боку російської сторони”, – наголосив голова фракції УКРОП в облраді Микола Палійчук.

На що депутат фракції ВО “Свобода” Василь Попович відповів:

“Імперська позиція Польщі нам відома з історії України. Якщо б не було закладеного грунту, то це б не проросло. Вважаю, що це дуже толерантне звернення. Його треба приймати. Інакше ми покажемо свою недолугість”.

Також щодо цього звернення висловився депутат фракції ВО “Свобода” та голова постійної комісії, яка розглядала дане звернення, Ігор Дебенко:

“Це максимально коректне звернення. Ми нікого не ображаємо, а лише констатуємо факти. Більше того, погоджуюся з думкою, що до цього може мати відношення російська сторона. Та цей факт наразі недоведений”.

Нагадаємо, що це питання депутатська комісія заслухала на засіданні постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань європейської інтеграції, міжнародного співробітництва, інвестицій та розвитку туризму.

Президентська фракція в облраді теж прокоментувала дане звернення.

“Фракція БПП “Солідарність” підтримує думку голови фракції УКРОПу Миколи Палійчука. Польща – єдиний наш союзник в ЄС. Це наш адвокат. Чи треба нам це робити? Але ми ллємо воду на ті групи терористичні, які проплачуються. Нам треба прокоригувати звернення. Буквально днями відбулася зустріч двох презедентів країни. Тоді ж вони домовились про створення комісії. Звернення прозвучало, всі хто хоче почути – почули. А я пропоную зупинитися на цьому і не голосувати”, – гостро додав голова фракції БПП “Солідарність” Остап Дзеса.

Завершила обговорення голова фракції ВОЛЯ Ольга Галабала:

“У світі поважають і сильного, і розумного. Ми маємо зауваження до суті звернення. Ми маємо дати фахову оцінку, а не жорстку. Якщо будуть голосувати колеги – ми також проголосуємо. Але якщо буде більше за доопрацювання, то ми більше схиляємось до такої думки”.

Голова обласної ради Олександр Сич запропонував 2 варіанти щодо голосування за відповідне звернення – взяти за основу або ж відправити на доопрацювання, за умови, якщо перший варіант не підтримують депутати.

У першому варіанті “За” проголосували 38 депутатів, 21 – проти, а 17 депутатів не голосували.

За другий варіант проголосували так: “За” – 36 депутатів, проти – 26, решта депутатів не голосували.

Таким чином, ні перший, ні другий варіант запропонований головою облради не був підтриманий депутатами.

Сам проект рішення та текст звернення за посиланням.

Читайте також, депутата обласної ради Якимчука виключили з фракції “ВОЛЯ”.

 

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Схожі новини