Культура і мистецтво

Ворожіння на Андрія: як дізнатись ім’я нареченого або ворожіння у домашніх умовах

|

Тринадцятого грудня – День святого Андрія Первозванного. Стародавня християнська легенда каже, що апостол Андрій Первозванний проповідував християнство в самому Царгороді, на побережжях Чорного моря та в околицях нашої столиці – Києва.

Хоч Андрій Первозванний – християнський святий, але в народній традиції звичаї і обряди в цей день мають дохристиянський характер: угадування майбутньої долі, заклинання, ритуальне кусання “калити”.

Буває таке, що йдеш в натовпі, а погляд зупиняється на конкретних людях, які йдуть назустріч. І в поле зору потрапляють не всі люди, а  лише деякі. На когось можна задивитись через красу, на інших – через підібраний одяг, ще на когось – через ню дивакуватість… Причин може бути мільйон. Але чомусь з натовпу ти дивишся не на усіх підряд, а на когось, хто тебе чимось зацікавив, приманив, зачаклував…

630_360_1386874740

На Андрія дівчата бавляться у чаклунок, намагаючись вловити через сито долі бодай якийсь натяк на своє подальше майбутнє. Навіть ті, хто не особливо вірять в забобони і вибрики долі, ніколи не остерігаються чорних котів і не відганяють жінок з пустими відрами, в душі сподіваються: «А раптом…».

З одного боку, це непоганий варіант розважитись та влаштувати дівич-вечір, а з іншого – все ж залишається шанс, що саме в цей день можна трішки привідкрити завісу до свого майбутнього і дізнатися, за кого ж вийдеш заміж. Адже в ворожіннях це найцікавіше.

Звичай збиратись незаміжнім дівчатам на Андріївські вечорниці походить ще від часів, коли люди дотримувались дохристиянських обрядів та вірили у магічні ритуали. Проте з часом цей звичай перетворився на можливість гарно провести час подругам, а хлопцям трішки побешкетувати з усвідомленням того, що їм за це нічого не буде.

Є безліч варіантів ворожінь на Андрія. Всі вони дозволяють доторкнутись до чогось містичного та вищого, а також проявити фантазію. Адже важливо навіть не те, що вийде в результаті гадань, а те, як дівчина себе після цього налаштує.

Свою долю та фантазію можна ловити за допомогою кількох методів.

Ворожіння за допомогою ланцюжка

Дівчина залишається одна в кімнаті та бере у праву руку золотий або срібний ланцюжок. Стискаючи ланцюжок у кулаці, дівчина має зосередитись на тому питанні, яке її найбільше цікавить. Це може бути і питання про майбутнього нареченого, і про кількість дітей, і про справи на роботі… Чітко уявивши, що саме цікавить, дівчина кидає ланцюжок на стіл і дивиться на фігуру, котра вийшла. Є різні інтерпретації фігур, найпопулярніші з яких:

Коло – у майбутньому складеться ситуація, для розплутання якої треба буде докласти багато зусиль;

Овал – непроста ситуація, яка однак не вимагатиме особливих втрат;

Рівна лінія – успіх та найсприятливіший час для здійснення своїх мрій;

Змійка – варто бути обачним і не довіряти людям навколо тебе;

Заплутаний вузол – чекайте інтриг;

Трикутник – ознака вдачі у справах;

Метелик або бантик – до побачень, кохання, а, можливо, й весілля;

Ланцюжок, що склався в якусь букву – чекайте на новий роман з людиною, ім’я якої починається на цю букву.

Проте найкраща інтерпретація – це та, котру дівчина сама відчуває і «бачить».

Ворожіння з дзеркалами

Узяти два дзеркала різної величини і поставити їх «обличчям» один до одного. Посередині треба розставити 3 запалені свічки. Біля півночі вимкнути світло, сісти обличчям до великого дзеркала і дивитись у нього поверх меншого. З цього моменту не можна промовляти жодного слова, озиратись і моргати (наскільки вистачить духу). У дзеркалі можна буде побачити щось сходе на коридор із свічками. І в цьому коридорі має з’явитись  суджений. Щоб ускладнити процедуру, подейкують, що дивитись в утворений коридор треба через склянку води.

Ворожіння на книгах

Один з найвеселіших способів ворожіння. Відповіді зазвичай настільки абстрактні, що їх можна після цього обговорювати годинами.

Ворожіння полягає в тому, що береться будь-яка художня книга. Можна, звісно, і якийсь анатомічний атлас взяти для кращого результату. Загадується питання, називається номер сторінки і рядок зверху або знизу. Потім книга відкривається на відповідній сторінці, читається відповідний рядок і приходить щастя.

1261297935_andrija_09_03

Ворожіння на кавовій гущі

Напевно, найстаріший спосіб ворожіння. Італійці переконують, що цей метод пішов саме від них ще з 18 століття. А поки італійці переконують, українські дівчата ворожать.

Отож, треба в кавнику або турці зварити каву. Перелити готову каву у світлу чашку з гладкими краями і насолоджуватись її смаком в компанії подруг. Цей процес можна розтягувати, обговорюючи результати ворожіння на книзі. Коли кава допита, чашку з гущою всередині різко перевертають на біле блюдце. Ворожіння проводять по тому, як кавові фігури розмістились в чашці. Фігури біля ручки означають людину, яка ворожить, її будинок, рідних. Праворуч від ручки – майбутнє, ліворуч – минуле. Якщо фігура знаходиться біля краю чашки, то очікуйте подій найближчим часом. Якщо ж фігура знаходиться на дні – подій ще треба трохи зачекати.

Ворожіння на нитці

Якщо є бажання дізнатись, хто з присутніх дівчат найшвидше вийде заміж, кожна дівчина бере по нитці однакової довжини і підпалюють її. Чия нитка згорить перша, та й заміж перша вийде. А ось якщо нитка гасне одразу, або на половину – то це не дуже добрий знак.

Ворожіння на воску

Для ворожіння знадобиться воскова свічка. Її ламають на дрібні шматки, які кладуть в металеву дошку і розтоплюють над свічкою. Розтоплений віск дівчата швидко виливають в миску з холодною водою і дають волю своїй фантазії. Застиглий віск переважно застигає у дуже цікавих формах.

119394_gadaniya_na_andreya_03

Ворожіння на цибулині

На Андріївських вечорницях на цибулинах пишуться чоловічі імена і ставляться у воду. Яка цибулина швидше проросте, так і зватиме майбутнього чоловіка.

Ворожіння з човником

В миску наливається вода і ставиться посеред темної кімнати. На краях миски чіпляються шматки паперу з написаними на них чоловічими іменами. Посередині опускають горіхову шкарлупку із запаленої в ній маленькою свічечкою. Таким чином цей човник, майже наосліп, керуючись лише своєю інтуїцією, що уособлює свічка, припливе до берега з іменем чоловіка,з яким судилось створити сім’ю.

Ворожіння з чоботом

Від стіни до порогу дівчина переставляла свій чобіт і примовляла «Молодець, удівець, буду дівувати». Який варіант застане на порозі, те й чекає дівчину найближчого року.

Ворожіння за допомогою кулінарної майстерності

Дівчата ліпили вареники або пиріжки. Воду для тіста дівчата носили ротом, а хлопці їх в цей час смішили. Кожна дівчина ліпила свій особливий вареник, після чого їх виставляли в ряд і кликали найближчого домашнього улюбленця. Чий вареник, чи пиріжок домашній улюбленець з’їсть, та дівчина перше вийде заміж. Але поки дівчатат не бачили, хлопці могли обмазати вареник горілкою від чого тваринка просто втікала.

Ворожіння на ім’я майбутнього чоловіка

Після того, як кофеїн розповсюдиться по всьому тілу, а вдома спалені вже всі нитки і свічки, час іти на прогулянку. Але цей час теж можна використати з користю. Треба просто підійти на вулиці до будь-якого перехожого та запитати чоловіче ім’я. Ім’я, яке назвуть, і буде іменем майбутнього чоловіка. Проте, варто бути обачним. Адже, якщо ви будете проводити цей спосіб гадання близько півночі, то можете наштовхнутись у відповідь зовсім не на чоловіче ім’я.

Ворожіння на сон

І от, коли час вже лягати спати, варто випробувати найправдивіше з ворожінь. Принаймні, 80% дівчат підтверджують його правдивість. На клаптиках паперу дівчата пишуть чоловічі імена, а один клаптик залишають пустим. Все це кладуть під подушку і пробують заснути після гадання на кавовій гущі. Зранку, ще перед тим як встати, дівчина має запхати руку під подушку і витягти один папірець. Ім’я, яке витягла дівчина і буде іменем Того Самого. Якщо ж дівчина витягла пустий папірець, то це означає, що доля або сама ще не вирішила, або хоче зберегти інтригу.

1261297935_andrija_09_03

Та треба пам’ятати, що незалежно від слів у книзі чи підказок кавової гущі, до андрііївських ворожінь треба ставитися з почуттям гумору, адже Доля – це те, що створюємо ми самі. Ворожінням ми самі намагаємось створити чудо. І якщо все ж таки комусь вдається заглянути кудись Туди крізь шклянку з водою, варто пам’ятати, що навіть це створює інтригу і бажання жити повноцінним життям, а не сидіти осторонь в очікуванні долі.

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Культура і мистецтво
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі