Суспільство

Уряд схвалив концепцію нової української школи

|

Кабмін схвалив Концепцію реалізації державної політики у сфері реформування середньої освіти «Нова українська школа».

Відповідне рішення було прийнято на засіданні у середу.

Представляючи концепцію, міністр освіти і науки Лілія Гриневич зауважила, що наразі лише 10% батьків задоволені станом нинішньої школи. Також 15% вчителів і тільки 8% директорів шкіл позитивно відгукнулися на стан справ у школах.

«При цьому ми маємо на ринку праці дуже складу ситуацію. У нас є фактично працездатного населення всього трохи більше 16 мільйонів осіб і рівень зайнятості – 56%», – додала міністр. Це пов’язано з неякісною освітою, яку надає сучасна школа.

Вона також зауважила, що згідно з останніми дослідженнями, саме змін у середній освіті хочуть 76% українців.

«І коли питають, де найбільш критична ситуація, знову вказують на середню освіту», – додала Гриневич.

Згідно з концепцією нової української школи, передбачається перехід на 12-річне навчання. Старт нової української школи вже у 2018-2019 навчальному році.

Концепція передбачає перехід від школи знань до школи компетентностей.

«Це не означає, що в школі зникнуть знання. Знання зараз накопичуються з драматичною швидкістю – діти вже не йдуть в школу за знаннями, для цього є інтернет. Їх треба навчити, як ці знання використовувати, як відрізнити добро від зла і як знайти ті знання», – додала Гриневич.

Компетентності включають ядро знань, стійкі вміння та навички і цінності.

Їх в концепції 10: спілкування державною (і рідною у разі відмінності) мовами, спілкування іноземними мовами, математична компетентність. Також основні компетентності в природничих науках і технологіях, інформаційно-цифрова компетентність та уміння вчитися впродовж життя.

А також – ініціативність і підприємливість, соціальна та громадська компетентність, обізнаність та самовираження у сфері культури, екологічна грамотність та здорове життя.

Міністр також згадала, «5-10% тих найуспішніших дітей, які перемагають на всесвітніх олімпіадах».

«Ми можемо побудувати суспільство тільки через суспільство освіченого загалу. Тому що дуже часто ці 5-10% покидають країну, розбудовують економіку і стають кваліфікованими кадрами. Тому нам треба дати можливість якісної освіти для всіх», – сказала міністр.

Гриневич також зауважила, що є «так звана ціна нероблення реформи».

«І вона вже стає на поверхні. Це погіршення конкурентоспроможності нашої освіти. Збереження тенденції до зниження якості всіх її видів, бо середня освіта охоплює найбільшу кількість людей. Зниження якості людського капіталу, і втрата науково-технічного потенціалу держави», – додала міністр, повідомляє «Українська правда. Життя».

Нагадаємо, в Івано-Франківську складна ситуація через захворюваність на грип та ГРВІ. Дитячі лікарні переповнені. У Коломиї через епідемію грипу школи та дитсадки закрили на карантин. 

 

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Суспільство
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі