Новини

Архіви військового шпиталю за понад 100 років показали в Івано-Франківську

|

В Івано-Франківську у Палаці Потоцьких відкрили виставку фотографій та архівних документів часів військового госпіталю, пише WestNews.

Виставку присвятили Дню медика, який відзначають цієї неділі.

На світлинах можна побачити працівників медичної структури того часу, а також зображення боротьби сьогодення. Збереглися і окремі артефакти шпитального періоду. Частину з них було знайдено на горищі корпусу Ж (колишній офіцерський клуб) під час проведення архітектурних обмірів. Також на одній зі стін цього корпусу знайдено напис «…(прізвище) коліно 1906р.»

Нагадаємо, понад 200 років палац Потоцьких в Івано-Франківську був військовим шпиталем. На знак вдячності за віддану працю, на території було встановлено пам’ятник військовим медикам – камінь з червоного граніту з вирізьбленим обличчям сестри милосердя, яка пригортає до себе пораненого воїна. Уся композиція обрамлена великим медичним хрестом, з написом – «Ми пам’ятаємо всіх».

Після закриття шпиталю у 2004 році пам’ятник став «мандрівним». Спершу його передали місцевій авіаційній бригаді. 10 років він простояв у забутті на березі пожежної водойми. У 2014 році один з керівників Івано-Франківської обласної інфекційної лікарні запропонував перенести пам’ятник туди. Чоловік раніше служив у військовому шпиталі й добре пам’ятав про монумент. Восени того ж року камінь з медсестрою здійснив свій черговий переїзд – на лікарняне подвір’я.

Пам’ятник доповнили табличкою «Медичним працівникам присвячується…». На подвір’ї палацу Потоцьких досі є залишки постаменту, де він був розташований.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До 130-річчя з дня народження Євгена Коновальця в Івано-Франківську відкрили виставку

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Новини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі