Екологія

«Безпечні гнізда» для лелек встановлюють енергетики на Прикарпатті

|

Прикарпатські енергетики готуються до масового прильоту лелек та встановлюють для них спеціальні безпечні місця для гніздування, пише WestNews.

Таку своєрідну екологічну акцію задля безпеки птахів фахівці АТ «Прикарпаттяобленерго» проводять вже не вперше. Минулого року в рамках програми природоохоронної програми «Лелека» встановили 683 гнізда.

А цього року планують встановити близько 80 лелечих гнізд на електроопорах на Тлумаччині, Городенківщині, Снятинщині та Рожнятівщині. Там і гніздиться найбільше пернатих.

Таким чином дбають про птахів та убезпечують електромережі. Найчастіше аварійні ситуації стаються в березні по прильоті птахів та в серпні-вересні, коли лелеки готуються у вирій.

«Близько третини лелек, що повертаються із вирію в нашу область, мостять свої гнізда на опорах низьковольтних ліній електропередач. І хоча сусідство з бузьками – добра прикмета, їхні гнізда на електрообладнанні створюють реальну небезпеку для самих птахів та підвищують ризик аварійних вимкнень електроенергії», — повідомили у пресслужбі компанії Суспільному.

Фахівці компанії встановлюють на опорах ліній 10 кВ спеціальні платформи, на які переносять гнізда птахів. Також на лініях 35-110 кВ прикріплюють спеціальні птахозагороджувачі, які не дають можливості сісти на електролінію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Івано-Франківщину прилетіли лелеки. ФОТО/ВІДЕО

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

ЕкологіяНовини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі