АНДРІЙ СОЧКА марафонець

Біг для всіх: з чого починати і як «спіймати» правильний темп?

Чи ви коли-небудь думали, що ходити це тяжко?

Звичайно, якщо у вас немає проблем з опорно-руховим апаратом, ви ніколи не думали про тяжкість процесу ходьби, оскільки цей процес для нас природній і ми виконуємо його на підсвідомому рівні. Тепер в темпі нашої ходьби спробуйте бігти. Важливо буде бігти в темпі нашої звичної ходьби. Тепер уявіть біля себе співрозмовника або захопіть його чи її з собою для розвитку цієї прекрасної звички і спробуйте трішки поспілкуватися. Не забувайте, що спілкуємось ми із співрозмовником тільки, щоб зрозуміти і проаналізувати правильний темп. Якщо при вашій розмові не виникає ускладнень з диханням і вам повністю комфортно, тоді – вітаємо! Вам вдалося «спіймати» правильний темп. Саме такий процес бігу описують  тисячі статей про біг та його користь.

Кожен з нас бачить або позитив або негатив, дивлячись на одну і ту ж саму річ, процес чи дію. Представимо дві теорії, які я називаю теорією негативного погляду на біг (назвемо її теорією №1) і теорією позитивного погляду на біг( її, відповідно, назвемо теорією №2).

Теорія №1 звучить так: бігати – це тяжко! Прихильники цієї теорії – більшість. І і ця більшість любить говорити: «Бігати – це тяжко. У мене немає часу бігати. Біг – це не моє. Щось погода не дуже, вийду на пробіжку завтра».

Теорія №2: бігати правильно – легко! Захисники цієї теорії дуже часто знаходять позитив в дивних, на перший погляд речах. Вони говорять: «Почуваюся прекрасно, добре, що я побігав! Я скинув 5 кг, а бігаю всього лише один місяць. Клас! Ура! На вулиці дощить! Обожнюю бігати під час дощу!».

Оскільки прихильники теорії № 1 говорять твердження, які у нашому житті відносяться до категорії «відмазок», що означає лінь, відсутність бажання і негативне мислення, то дозвольте мені відкинути цю теорію. Відкинувши дану теорію у нас залишиться Теорія №2: бігати правильно – легко. Найважливіше, що потрібно зрозуміти, це те, що бігати і бігати правильно дві різні речі.

Друзі, давайте бігати правильно! Це корисно і справді легко!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо я пробіг 12 тисяч кілометрів

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

БлогиСпорт
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі