Блоги

Битви титанів! Хто знає все про догляд за дитиною: мама чи бабця

|

Коли з’являється перша дитина в сім’ї – така довгождана, маленька і беззахисна, то хочеться все-все зробити правильно. Але у кожного своє правильно і часто коса находить на камінь… то я про старше покоління (частіше бабусь, бо дідусі переважно чекають, коли трохи підросте) з батьками. Ну бо ті бабусі вибавили декілька дітей, у них досвід і вони краще знають, але людство не стоїть на місці, а більшість батьків тепер готуються до появи маляти, тому теорію знають добре і стоять на своєму. А ми розглянемо декілька помилок, які я чи мої знайомі допускали під тиском батьків.

  1. Грудне вигодовування

Ви всі вже знаєте, що ВООЗ рекомендує годувати дітей грудним молоком до двох років, а до пів року не давати дитині нічого, крім маминого молока, навіть пиття. Але на практиці не все так легко, насправді. Поки налагодиш те вигодовування, а тут ще лактостази, коліки чи родичі, які переконують, що дитина плаче саме тому, що голодна. Зізнаюсь, зі старшою я до місяця догодовувала її ввечері сумішшю, а ще справно зціджувалась і заморожувала молоко, бо паралельно вчилась. Врезультаті приблизно з семи місяців, я перевела її на суміш. Не те, щоб на мене дуже тиснули – ми живемо окремо від батьків і здебільшого так сталось через моє навчання/роботу, але з другою дитиною я чітко знала, що буду годувати тільки грудьми і навіть думки не допускала про суміш. Правда, декілька разів моя бабця питала чи молока вистачає чи дитина не голодна, то я сумно опускала очі і відповідала, що суміші зараз дуже дорогі і краще вже так. Це був бетонний аргумент.

Проте грудне вигодовування – це комплекс багатьох супутніх процесів і разом з тим міфів. Про НЕ дієту для мам я детально писала ось тут. Але часто бабці в перші місяці годування турботливо пропонують попити різні чаї, поїсти горіхів і жирної їжі, щоб молоко було жирне. Так-от, ті лактаційні чаї просто маркетинговий хід і витрачання грошей, бо молоко з’являється не від них, а від частоти прикладань дитини до грудей. Ще наші дорогі бабці дуже переживають як так дитина не п’є водички у перші шість місяців. Але материнське молоко дитині і водичка, і їжа, і захист і все на світі.

Окрема тема – відлучення дитини. «Скільки ти ще годуватимеш? Дивись геть чисто схудла, лишай вже то», – після року я все частіше чула такі вислови. Іноді казала, що годуватиму до весілля, а далі передам чоловіку, але серйозність облич не давала можливості для маневру, тому я старалась просто перевести тему. Останнє, це поради як відлучити: намаж груди перцем/зеленкою/полином.  “З’їжте того перцю/зеленки/полину самі”, – думала я, але вголос говорила про плавне відлучення – це коли поступово згортаєш денні годування, а потім нічні і замінюєш їх іншими ритуалами, наприклад співаєш колискову на сон, про травму для дитини і вперто не слухала нікого.

  1. Купання і догляд

Ох, пам’ятаю ту першу купіль старшої. Значить так: родина зібралась,  хату нагріли, воду скип’ятили, трав заварили, у ванночку маленьку запхали, дві хвилини і закутали у рушник, щоб не дай боже не змерзло. Воду вилили аж наступного дня вранці з особливим ритуалом від однієї з бабць. Так робили десь місяць.

Перша купіль другої дитини: у велику ванну напустили воду з крана, попробували чи не загаряча, опустили дитину, поплавала, забрали і все.

Висновок: робіть так, як вам легше і більше подобається. Мене дуже втомлює перший варіант, але все приходить з досвідом. Родичам не обов’язково бути присутніми на традиційних вечірніх купаннях вашого чада, а вам зовсім не обов’язково і навіть не потрібно слідувати першій схемі.

Те саме з памперсами: не розумію тих противників цього чудо винаходу (і тут я не про еко-активістів). Запропонуйте таким порадникам самим прати пеленки щоразу, коли дитина зробить свої справи, а потім зробити вам у квартирі ремонт та поміняти всі меблі, які постраждають від такої атракції.

  1. Одяг і різні девайси

Спочатку купляєш все без міри і щоб найкраще для своєї крихітки: органічний коттон, не дай боже не на стоках, а ще рожеве чи синеньке, щоб здаля було видно, що в нас принц чи принцеса. А іграшками та іншими дитячими речами завалено все куди оком не глянеш. Найменший в цій хаті, а таке враження, що дітей у вас зразу четверо народилось. З другою дитиною всі більш-менш вспокоюються і не гребують нічим, тим більше іноді речі від старшої переходять молодшій. Але буває таке, що смаки бабусь не співпадають з смаками батьків в одязі, тоді краще не купляти або вибирати разом. Тим більше, в еру інтернету, можна пересилати фото будь-чого будь-коли і будь-де, а більшість сучасних бабусь освоїли це діло на ура (картинки на свята – чудесне підтвердження). Так само і з іграшками: краще спитати, ніж купити дуже дешеве китайське, яке зламається рівно за 5 хвилин використання. Особливо це стосується іграшок для найменших, бо вони люблять все пхати в рот і при контакті дешевої, не сертифікованої  іграшки зі слиною в організм малюка можуть потрапляти шкідливі речовини.

  1. Виховання

Наші бабусі переважно жили у важчий час, ніж зараз ми, але це не дає їм право говорити: «От в наш час пральних машинок/памперсів і т д не було і якось виросли». Бо вони знецінюють ваш досвід і вас самих. Ваші батьки не повинні приймати рішення щодо вашої дитини, бо це тільки ваша дитина і ваша відповідальність. Вони своїх вже успішно виростили і виховали. Якщо ви з чоловіком домовились про певні правила щодо дитини, наприклад не давати солодкого, попередьте про це всіх членів родини, навіть якщо вони не живуть з вами. Також при певних виховних моментах не можна говорити при дитині «а твій тато/мама теж був нечемним/ою» або «що вони там знають, ходи бабуся пожаліє». Так, бабусі підривають авторитет батьків, шкодячи тим самим дитині, бо діти ж не дурні і швиденько навчаться маніпулювати всіма, особливо тими ж підбурювачами.

Бабцям я б радила все питати і узгоджувати з батьками, звісно якщо батьки не залишили їх за старших і не делегували повноваження у прийнятті рішень. Бо коли дитина кричить, а ви відбираєте дитину, не спитавши дозволу, щоб самим заспокоїти, це взагалі не добре. Або коли вирішують за батьків щось навіть у дрібницях. Так ви даєте зрозуміти, що ці батьки ні на що не годяться і благими намірами псуєте стосунки, бо дитина то виросте, а налагодити все буде важче».

Замість висновку: нас та наших батьків не вчили відстоювати свої кордони та не давати непроханих порад. І часто через благі наміри ми не помічаємо, що робимо ще гірше. Ви не будете щасливою, якщо не навчитесь самі а згодом не навчите дітей відстоювати себе і свої рішення, якими б не ідеальними вони не були. Бо мама і тато разом завжди знають що краще для їхньої дитини і роблять правильно, бо вони це роблять через любов.

Фото обкладинки: Йордана Дранчук

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повірити в диво

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Блоги
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі