Новини

Близько 20 депутатів Івано-Франківської облради приховали частину свого майна у деклараціях

|

19 депутатів Івано-Франківської обласної ради та 6 депутатів міської не задекларували частину свого майна у 2014-2015 роках.

Такі дані на сьогоднішній прес-конференції навели активісти Комітету Виборців України, передає WestNews.

Аналітики взяли на перевірку ще паперові декларації, які були подані народними обранцями області ще в 2014 та 2015 роках.

“Неправдиві дані в паперових деклараціях не тягнуть за собою ніякої відповідальності. Ми зібрали декларації за 2014 рік, які подавали ще кандидати. Треба сказати, що там багато неточностей і вони неякісні. За 2015 рік уже краще”, – розповідає керівник проектів Івано-Франківської обласної організації КВУ Сергій Гайдей.

Аналітики Комітету звернулися у всі місцеві ради області. Відповіді були різними. Так, Калуська міська рада спершу віомила у доступі до інформації, а згодом надала декларації лише 15 депутатів з 36, а Івано-Франківська – 41 з 42.

“По обласній раді у 19 депутатів виявили неточності – майно, яке наявне реєстрах, але не занесене в декларції. По міській раді таких 6”, – повідомив пан Гайдей.

Для прикладу, заступник голови Івано-Франківської ОДА Сергій Басараб у декларації за 2015 рік не вказав свій магазин. Але аналітики КВУ переконані, що це банальний недогляд, адже в декларації за 2014 рік цей об’єкт нерухомості вказаний.

“В ході перевірок майна у Коломиї був виявлений цікавий факт – коли міська рада голосувала за виділення земельної ділянки одному з депутатів, він сам же й голосував за це рішення”, – додав Сергій Гайдей.

У Калуші син нинішнього міністра енергетики Ігоря Насалика, а тоді міського голови Максим Насалик задекларував майно свого батька.

“Ми ще раз проведемо аналіз усіх витягів разом з тими даними, які будуть отримані з електронних декларацій. Якщо ми виявимо неточності, то від нас будуть відповідні звернення до НАЗК”, – пообіцяв голова Івано-Франківської обласної організації КВУ Максим Лисюк.

До слова, доступ до декларацій депутатів та чиновників допомогла надати інформаційно-аналітична платформа для бізнесової аналітики “YouControl”.

Друга хвиля подачі Е-декларацій триває до 31 березня. Очікується, що дані нададуть не менше 700 тисяч декларантів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Івано-Франківській міськраді є всього 12 депутатів, які не мають потенційного конфлікту інтересів – КВУ

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

НовиниПолітика та влада
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі