Історія

Братське поховання: у селі на Рогатинщині знайшли могилу євреїв. ФОТО

|

У селі Чесники, що га Рогатинщині, віднайшли братське поховання євреїв. Але поки що немає ані точної кількості, ані прізвищ похованих.

Про цю знахідку у мережі повідомила Роксолана Росоловська, пише WestNews.

“В 1935 році в нашому селі проживало 35 євреїв. Відомо, що сім’ї найбагатших євреїв з Чесник – Картена та Семена Аксельрода були розстріляні в рогатинському гето. Врятувався лише син Аксельрода, Борис Арсен, завдяки нашому односельцю Богдану Гривнаку, якому посмертно надали звання праведник народів світу. Також в Чесниках проживали сім’ї євреїв Герман та Яра. Вони володіли землею по 25 мор. в урочищі Малий Міст. В селі Чесники проживала славна сільська повитуха на ім’я Естер, вона приймала пологи не лише в Чесниках, але й багатьох навколишніх селах. Можливо, це їхні поховання ми віднайшли сьогодні”, – висловила припущення Роксолана Росоловська після відвідин місця знахідки на території села.

За спогадами мешканців села, орієнтовно в 1943 році в селі були розстріляні євреї, в тому числі жінки і малолітні діти. Їхні тіла селяни поховали в братській могилі.

“Ми не маємо точної інформації про кількість похованих людей (орієнтовно від 7 до 11 осіб) та не знаємо усі прізвища. Завдяки підтримці Marla Raucher Osborn ця братська могила буде нанесена на карту. Також в цій могилі похований німецький солдат, на жаль, на даний момент ми не встановили його прізвище”, – йдеться у дописі жінки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Самосуд над браконьєрами: деталі стрілянини у лісі на Косівщині. ВІДЕО

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

ІсторіяНовини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі