Здоров'я

Церква та COVID-19: що кажуть медики, духовенство та прикарпатці

|

З кінця лютого на Прикарпатті збільшилася кількість хворих на коронавірусну інфекцію.

Перебування в церкві може нести небезпеку, адже це скупчення людей в обмеженому просторі.

В розпал пандемії церкви озвучили свої рекомендації, серед яких не піддаватися паніці, дотримуватися правил гігієни, а за необхідності залишатися вдома і дивитися трансляцію богослужінь.

Сьогодні WestNews розповідає про те, як дивляться на одну й ту ж ситуацію прикарпатські священнослужителі, медики та віряни.

Що каже духовенство?

Після того, як Прикарпаття потрапило до “червоної зони” храми почали відвідувати менше вірян. Отець Іван Стефурак розповідає, що під час недільної служби, заповненість храму наполовину менша.

Також додає, що у час паніки, страхіть, переживань та хвороби храм має бути відчиненим, щоб віряни могли прийти та порозмовляти з Богом.

“У храмах є заклик дотримуватися карантинних обмежень: не більше однієї людини на п’яти квадратних метрах, маски, антисептики. Це важливо. Це належить до другої заповіді: “Люби ближнього свого як самого себе”. Отже, якщо я не виконую карантинних обмежень, як я можу говорити, що люблю Бога та ближніх. Ми маємо дбати про здоров’я інших. Єдиний спосіб захиститися – дотримуватися вимог.”

Для тих, хто все ж залишається вдома продовжують транслювати онлайн-служби. Трансляції відбуваються на всіх зручних майданчиках: соціальні мережі, телебачення та радіо.

“Церковна заповідь каже: “В неділю та свята відвідати Божественну літургію”. На час пандемії це правило має вийняток. Тобто, абсолютно є дійсно, якщо ви будете молитися в онлайн-спосіб. Але не переглядати запис, а єднатися, коли молитва у реальному часі.”

Крім того, отець додав, якщо буде розпорядження від органів влади храми все ж закриють.

Що кажуть прикарпатці?

Як і у будь-якому спірному питанні думки суспільства діляться на двоє. Частина вірить, що у церкві не може бути коронавірусу. Вони продовжують ходити до храму, молитися, причащатися і виконувати всі звичні речі.

“Вірус чи не вірус, я ходила до церкви. В нас в селі ніхто і не вірив у коронавірус. Я не звертала на це уваги. Я ходжу до церкви, щоб звернутися до Бога”, – каже прикарпатка Надія.

Інша частина людей каже, що віра перш за все у серці кожного з нас. А говорити з Богом можна через молитви вдома.

“Останній раз у церкві я була ще до пандемії. Навіть великодній кошик я освячувала вдома свяченою водою. На Спаса те ж саме. І вважаю, що нічого мені не сталося. Не головне йти до церкви, головне – це віра, яка є всередині нас”, – говорить прикарпатка Ольга.

Жінка додає, що неодноразово стикалася з нерозумінням ситуації, яка відбувається в Україні та світі.

“Особливо це стосується літніх людей, які не розуміють як так можна зрадити віру і не ходити до церкви. Мовляв, коронавірус у церкві не візьме. Люди продовжують причащатися з однієї ложки, вони стоять в тісному приміщенні, дехто не признається що він хворий і продовжує ходити в церкву і розносити вірус”, – додала вона.

Що кажуть медики?

Фахівці рекомендують не зловживати та проводити служіння відповідно до карантинних вимог. А також за можливості проводити їх в онлайн-режимі.

Водночас медики рекомендують вірянам не прикладатися до ікон, дотримуватися дистанції мінімум 1,5-2 метра, не вітатися за руки, не цілувати та не обіймати одне одного. МОЗ також закликає розмістити у храмах антисептичні засоби.

На час карантину громадянам слід дотримуватися правил особистої гігієни та особливо пильно стежити за здоров’ям, а за появи перших симптомів респіраторних захворювань одразу звертатися до лікаря.


Медики та духовенство радять не приходити людям, якщо вони відчувають симптоматику хвороби. Хто ж дотримується всіх вимог може відвідувати храми. Проте, ходити чи не ходити у церкву під час пандемії, звісно, справа та особиста відповідальність кожного з нас.

Люся Грибик

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дистанція, антисептики, маски: отець Війтишин нагадує прикарпатцям про дотримання карантинних правил у храмах

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Здоров'яСтатті
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі