Новини

ЦВК прийняла протокол з мокрою печаткою окружної виборчої комісії 87-го округу

|

Центральна виборча комісія прийняла прийняла протокол з мокрою печаткою окружної виборчої комісії ОВО № 87  щодо підсумків голосування на проміжних виборах народного депутата в Івано-Франківській області.

Для встановлення остаточних результатів виборів Комісія очікуватиме рішення судів, пише ОПОРА.

Про це йшлось на засіданні ЦВК 5 квітня.

Голова комісії Андрій Лозинський оголосив дані з протоколу про підсумки голосування на окрузі, зокрема, а також зачитав окрему думку від 5 членів ОВК, де зазначається, що всупереч вимогам законодавства, голови комісії Руслан Кашніков та Андрій Лозинський оголошували перерви в безперервному засіданні, а після опівночі 29 березня фактично припинилась будь-яка діяльність ОВК.

Крім того, члени ОВК вказують на проникнення третіх осіб у приміщення та їхню можливість втрутитись у виборчу документацію. Також вони зазначили, що ОВК позбавила права присутності суб’єктів виборчого процесу, а в приміщенні знаходились народні депутати.

В окремій думці також зазначено, що комісія визнала недійсним голосування на дільницях з порушенням процедури прийняття такого рішення, а зафіксовані факти розбіжності голосів за одного з кандидатів підтверджують втручання третіх осіб.

«В діяльності ОВК було зафіксовано грубі порушення, що не дозволяють встановити об’єктивний результат проміжних виборів народного депутата України. А тому підведення підсумків є передчасним до встановлення всіх обставин ситуації та є неможливим», – зачитав голова ОВК окрему думку 5 членів комісії.

Від додав, що загалом на 18 дільницях здійснювався повторний підрахунок голосів, з них на 5 дільницях визнано голосування недійсним.

Голова ЦВК Олег Діденко зазначив, що коли комісія озвучувала рішення про підстави для прийняття рішення про визнання голосування недійсним, зокрема прозвучала підстава відсутність печаток дільничної виборчої комісії на котрольних листах, які були вкинуті у виборчі скриньки і запитав, чи це була єдина підстава для визнання голосування недійсним. Голова ОВК Андрій Лозинський відповів, що там були інші підстави, зокрема виявлення більше 5 % виборців, які безпідставно проголосували.

Голова ЦВК також зазначив, що в будь-якому випадку необхідно дочекатись рішень судів, які зараз тривають.

«Дуже непрості вибори відбулися. Є багато сигналів про порушення, серед яких серйозне занепокоєння викликають встановлені факти зникнення виборчих бюлетенів. Закликаємо правоохоронні органи якнайшвидше провести неупереджене розслідування та притягнути до відповідальності осіб, які вчинили ці порушення», — сказав він.

Нагадаємо, за результатами опрацювання 100% протоколів на довиборах в Раду в окрузі № 87 переміг кандидат від Слуги народу Василь Вірастюк, здобувши 31,25% голосів (15 076). Олександр Шевченко від партії За майбутнє відстав на 749 голосів (29,69%, або 14 327 голосів). У Руслана Кошулинського від ВО Свобода — 28,86% голосів (13 927).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Фракція “ЄС” в Івано-Франківській обласній раді ініціює проведення позачергової сесії

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

НовиниПолітика та влада
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі