Економіка та гроші

Де та яку роботу шукати під час карантину: поради для прикарпатців

|

З березня 2020 року Україна живе в умовах карантину через пандемію коронавірусної інфекції. Так нам доведеться жити ще тривалий час.

Періодами карантинні обмеження послаблюють, часом вводять жорсткіші. Низка заборон та обмежень істотно вплинула на роботу багатьох підприємств.

Якщо деякі сфери переживають далеко не найкращі часи та змушені скорочувати працівників, то інших галузях вдалось зберегти темпи набору нових співробітників.

Тож питання працевлаштування не втрачає своєї актуальності. WesNews розповідає де та яку роботу шукати прикарпатцям під час карантину.

Скільки українців не задоволені власною професією, – статистика | Новини  Дивись.info

Популярні сервіси для пошуку роботи мають в навігації сайту фільтр “дистанційна робота”. Ця опція дуже корисна під час карантину.

Роботодавці шукають менеджерів з продажу, smm-менеджерів, перекладачів, операторів call-центрів, копірайтерів. Ці професії не вимагають складних навичок, тож їх можна освоїти під час карантину.

Частина дистанційних вакансій й зовсім розрахована на працівників без досвіду роботи. Обіцяють всього навчити й допомагати новачкам.

“На даний час в базі даних вакансій служби зайнятості області роботодавці не представили вакансії роботи віддаленого доступу. Проте на сайті державної служби зайнятості (www.dcz.gov.ua)  в будь-який час можна ознайомитися з вакансіями нашого регіону і всіх областей України”, – розповів директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк.

Агентство з працевлаштування в Польщі — сайт з пошуку легальної роботи

Проте роботу можна знайти й в офлайн режимі. У час дії карантину збільшився попит на медичних працівників, особливо на сестер медичних.

Найбільш популярними у 2020 році були такі посади: продавець продовольчих та непродовольчих товарів, кухар, продавець-консультант, офіціант, охоронник, бармен, оператор котельні, водій автотранспортних засобів, тракторист, дорожній робітник, монтер кабельного виробництва, слюсар-ремонтник, швачка, в’язальник схемних джгутів, кабелів та шнурів, верстатник деревообробних верстатів, бухгалтер, сестра медична, менеджерів (менеджер (управитель) зі збуту, менеджер-управитель), адміністратор, касир торговельного залу, лісоруб.

Читайте також: Зарплати, податки, тарифи: що очікує прикарпатців у 2021 році

Крім того, можна скористатися сучасними сервісами та подати документи для реєстрації в державній службі зайнятості, розмістити резюме, записатися на зустріч до фахівця за допомогою сервісу «Електронна черга».

Служба зайнятості розвиває сервіси онлайн:

  • на платформі «Профорієнтація та розвиток кар’єри» (profi.dcz.gov.ua)  можна пройти профорієнтаційне тестування;
  •  на Освітньому порталі державної служби зайнятості (https://skills.dcz.gov.ua/) можна отримати додаткові навички з пошуку роботи та працевлаштування.

Важливим інструментом при пошуку роботи, особливо в період карантину, є резюме. Якісно складене резюме – важлива умова успішного працевлаштування. Багато роботодавців використовують його при підборі персоналу, резюме необхідне при пошуку роботи в мережі Інтернет, телефонних дзвінках до роботодавця.

“Отримати допомогу у складанні резюме, формуванні практичних навичок його написання і ефективного його використання у пошуку роботи, в т.ч. при розміщенні в інтернет-мережі, на вебсайтах з пошуку роботи, надсиланні роботодавцю, ви можете завдяки службі  зайнятості на семінарахз техніки пошуку роботи та під час індивідуальної консультації. Також на Освітньому порталі державної служби зайнятості (https://skills.dcz.gov.ua) можна самостійно  створити резюме, попередньо переглянувши відеоінструкцію”, – додав Василь Цимбалюк.

поради щодо запобіганні та боротьбі з covid-19

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Івано-Франківська обласна рада затвердила бюджет на наступний рік

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Економіка та грошіСтатті
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі