Надзвичайні ситуації

До розслідування авіакатастрофи на Коломийщині долучаться Австрія, США і Словаччина

|

У Національному бюро розглядають кілька причин авіакатастрофи у Шепарівцях на Коломийщині.

Про це повідомив начальник управління розслідувань Національного бюро з розслідування авіаційних подій (НБРЦА) Микола Балинець, пише WestNews.

“Щодо версій, ми розглядаємо кілька. Зокрема приділяємо увагу технічній відмові авіаційної техніки, помилці пілота під час експлуатації повітряного судна, впливу навколишнього середовища та інші”, — розповідає Микола Балинець.

За словами експерта, тривають пошуки бортових реєстраторів. Станом на цей час у розслідуванні підтвердили участь країни, які дотичні до цієї авіакатастрофи.

Це — Національна рада безпеки на транспорті США (NTSB), Бюро розслідувань морських і авіаційних подій Словаччини та уповноважений орган безпеки польотів Австрії. Сполучені Штати Америки зацікавлені через загибель своїх громадян, Словаччина є розробником літака Aerospool WT10 Advantic UR-PAMA, що зазнав аварії, в Австрії сконструювали двигун цього повітряного судна. Представники Словаччини готові приїхати уже зараз. Це — перша аварія з початку випуску цього літака.

“Треба буде встановити, чи працював мотор на момент зіткнення з перешкодою. Так ми зможемо дізнатися, чи це була технічна відмова, чи помилка пілота”, — каже начальник управління розслідувань.

Зі слів Миколи Балинця, за міжнародними стандартами розслідування не може тривати довше ніж 12 місяців, однак, у випадку міжнародної співпраці, це можна зробити значно швидше, щоб встигнути упередити повторення таких повітряних катастроф.

“Якщо до розслідування долучаються члени Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) ( Україна теж є її членом –ред.), вони мають право протягом 60 днів надати свої зауваження і пропозиції до остаточного звіту”.

Нагадаємо, легкомоторний спортивний літак впав на приватний житловий будинок з подальшим горінням, внаслідок чого четверо людей загинули. За штурвалом був відомий в Україні пілот Ігор Табанюк та ще троє туристів зі США. Вони приїхали відпочивати на Прикарпаття.

Крім того, через падіння літака частково пошкоджено покрівлі сусідніх житлових та господарських будівель. А родину знищеного будинку тимчасово переселили у готель.

За словами начальника Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області, попередня кваліфікація події – порушення правил повітряних польотів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Мені важко писати й говорити”, – Дмитро Комаров про смерть друга на Коломийщині

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Надзвичайні ситуаціїНовини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі