Новини

Доброго ранку та вдалого дня: чим цікаве 1 серпня

Опубліковано: 01.08.2020, 10:15 | Автор: dmytrosvintsitskiy

У щоденній рутині іноді легко пропустити деталі, які можуть бути важливими або ж просто піднімуть настрій. Кожного нового дня в історії траплялось щось цікаве та варте нашої уваги, тож WestNews пропонує добірку коротких фактів про 1 серпня.

Сьогодні у світі відзначають:

Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування

ВООЗ рекомендує виключно грудне вигодовування протягом перших шести місяців життя, причому воно повинно початися вже протягом години після народження і бути «на вимогу» дитини. Пляшок або пустушок слід уникати. Грудне молоко – ідеальне харчування для новонароджених і немовлят.
Щорічна літня акція «Тиждень підтримки грудного вигодовування» в усьому світі проводиться починаючи з 1-го серпня. Дата проведення «Тижня підтримки грудного вигодовування» обрана невипадково, цього дня в 1990 році була прийнята Декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. Цю Декларацію підписали 32 країни і 10 агентств ЮНІСЕФ.

День інкасатора

Збором і доставкою готівки, включаючи валюту і низку інших всіляких цінностей в операційні каси банку, займаються співробітники служби інкасації. Це небезпечна робота, яка вимагає від людини максимальної концентрації, уміння володіти ситуацією в критичні моменти і гарної фізичної підготовки.
Вперше інкасаційна служба при Державному банку Радянського Союзу була створена у 1939-му році 1-го серпня. Саме в цей день відзначається професійний святковий день всіма співробітниками цих служб, які так чи інакше пов’язали своє життя з цією серйозною професією.
Сьогодні іменини відзначають Варлам, Григорій (Юрій), Дмитро, Євгенія, Єфросинія, Мокрина, Митрофан, Паїсій, Роман, Серафим, Степан, Тихін.
У народі 31 липня вшановується пам’ять Макрини або Мокрини. Раніше 1 серпня вважався останнім днем літа. У народі святу Макриду часто називали саме Мокриною, оскільки погода у цей день зазвичай була непогожою, а повітря – холодним осіннім. Якщо день видавався погожим і ясним, то жінки зазвичай проводили спеціальні обряди, щоб закликати дощ.

Наприклад, могли знайти дівчину, що відмічає день народження саме 1 серпня. Її називали Мокриною, наряджали в красиву сукню і приносили колосся хліба. Дівчина повинна була віднести колосся до річки, щоб та передала вологи небесної.  Якщо цей день видавався дощовим, то дівчині, народженій 1 серпня, не можна було виходити на вулицю, інакше в цьому випадку злива заллє всю землю. За прикметами, на Макриди зникали комахи. Переставали кусатися оводи.

Прикмети на 1 серпня:

  • Дощ на Мокринин день йде – посів зимових хлібів буде вдалим
  • Дощова погода віщує осінь з великою кількістю опадів
  • Суха погода 1 серпня – аналогічні дні будуть ще довго
  • Дощ пішов – у цьому році горіхів не буде
  • Зірки падають на Макринин день – скоро прийдуть сильні вітри
  • Кажуть, що на Макриду Оводи останній раз кусаються
  • Пух з осики 1 серпня опадає – підосичники вже з’явилися, і можна вирушати в ліс на їх збір

 

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

НовиниСуспільство
Останні новини
ВСІ НОВИНИ