Новини

Доброго ранку та вдалого дня: чим цікаве 21 жовтня

Опубліковано: 21.10.2020, 09:07 | Автор: Колибаб‘юк Тетяна

У 1056 диякон Григорій вивів першу літеру. В історію рукопис увійшов під назвою «Остромирове Євангеліє». Це найдавніша зі збережених до нашого часу східнослов’янських рукописних книг. Її 294 аркуша прикрашені прекрасними заставками, трьома великими мініатюрами. Євангеліє-апракос написане великим гарним уставним письмом, причому розмір літер поступово зростає до кінця книги (від 5 до 7 мм). Тож чим цікаве 21 жовтня 2020-го?

Сьогодні у світі відзначають:

  • День працівників целюлозно-паперової промисловості (Відзначається щорічно згідно з Указом Президента № 885/2008 від 1 жовтня 2008 р.)

20 жовтня День ангела відзначають: Таїсія, Юліан.

У церкві 21 жовтня вшановується пам’ять Пелагії Антіохійської, яка народилася в Антіохії сирійській та відрізнялася незвичайною красою. До звернення до Христа вона вела легковажний і розбещений спосіб життя, була танцівницею і блудницею.

Одного разу єпископи Сирії з’їхалися на собор в Антіохію. У їхньому числі був єпископ Іліопольский Нонн, який керував Церквою палестинського міста Іліополь. Єпископи попросили Нонна, як самого старого, прочитати проповідь перед народом. Коли єпископи вийшли з храму вони побачили натовп молодих людей. Серед них виділялася красою і безсоромністю одягу Пелагія. Згідно житія, єпископи відвернулися, а єпископ Нонн сказав, що нам усім варто було б дбати про спасіння власних душ, скільки ця дівчина трудилася над красою свого тіла.

Прийшовши в готель, святий Нонн старанно молився про порятунок Пелагії. У наступну неділю, коли Нонн здійснював Божественну літургію, Пелагія вперше прийшла в храм.

Богослужіння і проповідь святого Нонна так вразили її, що вона прийшла в жах від свого грішного життя. Вона виявила бажання хреститися, але не була впевнена, чи помилує її Господь. Святий Нонн втішив її надією на Боже милосердя і охрестив її.

Ставши християнкою, Пелагія зібрала своє майно і принесла Нонну. Нонн велів роздати його жебракам.

Кілька днів потому, Пелагія, переодягнувшись у чоловічий одяг, покинула місто. Вона прийшла в Єрусалим і тут прийняла чернечий постриг. Її прийняли за юнака.

Влаштувавши собі келію на Оливній горі, вона закрилася в ній і почала вести суворе чернече життя в пості і молитві. Жителі навколишніх місць вважали її за ченця Пелагія, євнуха. Після декількох років, досягши багатьох духовних дарувань, чернець Пелагій помер приблизно в 457 році.

При похованні з’ясувалося, що померлий чернець – жінка.

Народні прикмети на 21 жовтня

  • Хмари низько пливуть – чекайте сильних морозів найближчим часом.
  • Для пар, які обрали днем весілля 21 жовтня – прикмети обіцяють дружну сім’ю.

Що можна та не можна робити 21 жовтня

Сьогодні ідеальний день для вирішення важливих питань. У цей день підвищений ризик харчових отруєнь, побутових травм та дорожніх аварій. Якщо ви водій – будьте уважними за кермом або ж не сідайте сьогодні за автомобіль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд заборонив розповсюдження книги про Василя Стуса

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

НовиниСуспільство
Останні новини
ВСІ НОВИНИ