Новини

Доглянуті та одягнуті, але без винагороди за роботу: як живуть жінки у Коломийському психоневрологічному інтернаті

|

Моніторингова група здійснила візит до Коломийського психоневрологічного інтернату Івано-Франківської обласної ради (м. Коломия).

Під час моніторингу встановлено, що в інтернаті створені належні умови проживання. Жінки доглянуті, забезпечені одягом, взуттям і засобами особистої гігієни. Скарг щодо жорстокого поводження з ними персоналу не надходило.

Інтернат має ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики. При цьому, усі підопічні мають укладені декларації з сімейним лікарем. В установі також достатньо технічних засобів реабілітації.

Водночас виявлено низку порушень та обмежень прав підопічних. Зокрема, виявлено випадки, коли підопічні направлялися на консультації до вузькопрофільних лікарів приватних клінік, послуги яких оплачувались за кошти підопічних.

В інтернаті не проводиться робота щодо поновлення підопічним у визначених законодавством випадках їх дієздатності, натомість адміністрація установи звертається до суду із заявами щодо позбавлення окремих підопічних дієздатності.

Не виконуються індивідуальні програми реабілітації осіб з інвалідністю, про що свідчать відсутні відмітки про виконання реабілітаційних заходів.

До працетерапії залучаються підопічні без призначення лікаря, при цьому, підопічні, яким така реабілітація призначена, до працетерапії не залучаються. Підопічні, які шиють білизну, не отримують ніякої винагороди.

Крім цього, зафіксовано порушення в організації роботи харчоблоку та дотримання вимог щодо забезпечення натуральних добових норм харчування. Також не дотримується норма житлової площі на одну особу, подекуди в кімнатах припадає на одну мешканку тільки 3-4 м.кв, при нормі 8-10 м.кв.

В установі вживаються певні заходи із запобігання та поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Проте, в ході візиту з’ясовано, що працівники не забезпечені в достатній кількості захисними масками та рукавичками, не відведено окремого карантинного приміщення для осіб з підозрою на COVID-19 чи гостре респіраторне захворювання.

За результатом візиту звіт та відповідні листи реагування будуть надіслані до інтернатної установи та Івано-Франківської облдержадміністрації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У відділені поліції Богородчан продовжують порушувати права затриманих

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Новини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі