Новини

Довибори на Прикарпатті: суд вперше повністю задовольнив позов Олександра Шевченка

|

Сьомого квітня Івано-Франківський окружний адміністративний суд у справі за позовом кандидата Олександра Шевченка до ОВК №87 вперше повністю задовольнив позовні вимоги. Суд визнав протиправною та скасував постанову окружної виборчої комісії №87 від другого квітня 2021 року, якою вибори на дільниці №261027 (м. Яремче) визнано  недійсними. 

Нагадаємо, що під час повторного підрахунку ОВК визнала недійсними вибори на 5 виборчих дільницях, у тому числі на дільниці  №261027, пише WestNews.

Під час перерахунку голосів на цій дільниці встановлено, що на контрольних листах у виборчих скриньках була відсутня печатка дільничної виборчої комісії, а також у членів ОВК виникли зауваження щодо формування списку виборців для голосування за місцем перебування. Окружна комісія вважала, що до цього витягу неправомірно було включено 24 виборці, які становлять більш як 5% від виборців, що отримали бюлетені на цій дільниці. Саме тому, на думку комісії, вибори слід визнати недійсними (462 виборців взяли участь у виборах). В той же час, суд врахував аргументи позивача, що участь у голосуванні за місцем перебування за даними протоколу  взяли 12 виборців.

Також ОВК виходила з аргументації, що контрольний лист, в якому відсутня печатка ДВК, не може вважатися контрольним листом, оскільки у ньому відсутній обов’язковий реквізит.   Щодо  цього факту суд вказав, що хоча печатка і є обов’язковим реквізитом контрольного листа, проте її відсутність не свідчить про відсутність контрольного листа як такого,  а може лише свідчити про сумніви у його достовірності.

Саме дільнична виборча комісія в такому випадку має вирішити – врахувати бюлетені зі скриньок з контрольним листом без печатки  чи ні.  Дільнична виборча комісія розглянула це питання та вирішила врахувати  вказані бюлетені. Під час повторного підрахунку члени ДВК підтвердили справжність підписів членів комісії на контрольних листах та повідомили про розгляд цього питання на своєму засіданні. 

Як зазначила старша радниця з юридичних питань ОПОРИ Ольга Коцюруба, якщо апеляція залишить рішення суду першої інстанції без змін, то протокол про підсумки голосування доведеться переробляти та врахувати результати голосування на цій дільниці. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Івано-Франківська обласна рада вимагає визнати вибори у 87-му окрузі недійсними

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

НовиниПолітика та влада
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі