Культура і мистецтво

Франківські математики створили театральну студію “МІФіЯ”

Опубліковано: 25.11.2016, 16:23 | Автор: dmytrosvintsitskiy

Чомусь у суспільстві існує стереотип, що математики нудні й нецікаві. Натомість бувають дуже творчі представники точних наук. Адже всі ми різні і часто поєднуємо в собі дуже різні захоплення.

28-річна викладач Прикарпатського національного університету Оксана Лабачук родом із гуцульського села Ільці. Там прожила 16 років, потім переїхала до Франківська. Вже тут на першому році навчання збагнула, що в житті, крім математики, має ще одну пристрасть – театр. Думала не довго, пішла до драмгуртка на факультеті. Проте, коли дізналась, що учасників там лише троє, розчарувалась, пише West News з посиланням на Репортер.

У 2009 році друзі підкинули їй ідею замість занедбаного гуртка створити при факультеті нову театральну студію. Бо таких творчих математиків є багато. Відразу ж і назву придумали. В ній поєднали те, що в їхньому житті й так нероздільне – МІФ (факультет математики та інформатики) і неповторне «Я» кожного з театралів. Так і з’явилась «МІФіЯ» – театральна студія при факультеті.

Вже назавтра після розмови Оксана шукала приміщення для майбутніх репетицій і залучала до театру студентів факультету. Невдовзі зібралось чимало людей і процес пішов!

Сьогодні це вже не просто театральна студія, а дитячо-юнацький театр Центру патріотичного виховання учнівської молоді імені Степана Бандери. «МІФіЯ» розвивається. У театрі задіяні 56 учасників, у репертуарі – понад 15 вистав!

«Кожного року стіни центру бачать нових і нових учасників, – каже Оксана Лабачук. – Бо хтось залишає театр, а хтось навпаки, відчувши смак театру, долучається до нас. А оскільки участь безкоштовна, то долучитись може будь-хто. Варто лише захопити з собою гарний настрій, натхнення і море енергії».

На сьогодні основне завдання театру – постановка нових вистав та залучення всіх охочих до співпраці.

«На репетиціях у нас весело й цікаво, – запевняє Вікторія Гречух, акторка театру та студентка того ж факультету математики та інформатики. – Саме тут з кожним днем ми відкриваємо себе з нового боку. Граючи в театрі вже близько року, я все більше й більше впевнююсь у неабиякому впливі МІФії на моє життя. А розвиток акторських здібностей сприяє легшому і цікавішому життю».

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Культура і мистецтвоНовини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ