Франківські театрали покажуть легендарну виставу на Луганщині та у Чорнобилі

Iвано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана-Франка вирушить у гастрольний тур «ТЕАТР У ЗОНІ ДОСТУПУ» до Сверодонецька та Чорнобиля.

Показуватимуть театрали легендарну виставу «Солодка Даруся» за романом лаурeaта Hauiональної премії України ім. Тараса Шевенка Марії Матiос, пише WestNews.

Северодонецьк – адміністративний центр Луганської області, тут з початку російсько- української війни працює Луганський обласний академічний музично-драматичний театр. Северодонецьк був звільнений українськими військами 22 липня 2014 року. Франківський драмтеатр 2015-го, невдовзі після звільнення міста, уже побував тут, а такожу Кремінній та Сватовому. Тоді зіграли драму-реквіем «Нація» за одноіменним твором Марії Маrioс режисера Ростислава Держипільського. Марія Матіос також, як і у всіх поїздках, супроводжуватиме трупу.

Оpiєнтовний графік гастрольного туру «ТЕАТР У ЗОНІ ДОСТУПУ»:

3 березня – Северодонецьк, драма «Солодка Даруся»в залі Луганського обласного музично- драматичного театру

4 березня – зустрічз бійцями ЗСУ, фрагменти драми-реквієму «Нація»

5 березня – драма «Солодка Даруся» в Будинку культури міста Чорнобиля

«Ця поїздка дуже символічна для нас. Ми їдемо з «червоної» зони в зону, наближену до зони бойових дій та у зону відчуження. Ми відвідаємо військову частину, зустрінемось із нашими захисниками. Ця гастрольна поїздка абсолютно альтруїстична, бо ми хочемо підтримати тих, хто забезпечує нам спокій, а часто й безтурботність, відчуття безпеки захищеності. Ми також маємо спілкуватися з тими людьми на сході, котрі у 2015 році просили нас їх не покидати. В Чорнобилі ми не були. Але там не був ще жоден театр-з часу вибуху на ЧАЕСу 1986 році. Тому це без перебільшения історична подія-напередодні 35 річниці з часу Чорнобильської катастрофи ми зіграємо для самопоселенців та співробітників зони відчуження. Гратимемо у Будинку культури міста Чорнобиля, найбільше відомому тим, що саме там відбувався суд над винуватцями Чорнобильської аварії», – розповів Ростислав Держипільський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вистава Франківського драмтеатру отримала престижну премію. ФОТО

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Культура і мистецтвоНовиниСуспільство
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі