Здоров'я

“Хто не стояв на лезі, не знає страху”: історія франківської письменниці про боротьбу з COVID-19

|

Станом на восьме квітня Івано-Франківськ перебуває у “червоній” зоні. COVID-19 мутує та на кожну людину, яку уражає, впливає по-різному. Свою історію боротьби з коронавірусом розповіла франківська письменниця і поетеса, науковиця, викладачка Прикарпатського університету Марія Ткачівська, пише WestNews.

Марія Ткачівська потрапила в лікарню в час піку коронавірусу, коли в Івано-Франківську на 100% були заповнені лікарняні місця.

“Ковід в Івано-Франківську. Власний досвід і вдячність!!! Важко повірити, що стільки часу ковід тримає світ у своїх лабетах. Коли хтось хворіє, не до кінця усвідомлюєш небезпеку, поки не захворієш сам, або хтось із дорогих тобі людей.

Мені пощастило потрапити в пологовий будинок. Саме там облаштували кілька поверхів для хворих на ковід. Для жінок пологовий чи перинатальний – не дивина. Та хто б міг таке уявити – чоловіки лежать у пологову! Коли потрапляєш у лікарню, не думаєш про умови. Ліжка в коридорах – хіба дивина? Але ліжка в лікарняній капличці – це вже для праведників (там лежали чоловіки)! І таке було!

Правдою було й те, що ліжка докладали в кабінетах лікарів, і їх (ліжка) приносили із підвальних приміщень, бо вони вже давно відслужили своє. Але найважливіше – вони були!!! Дякувати Богові, що їх не викинули!

Коли в тебе біда, не думаєш про комфорт, а про порятунок! Тебе не везуть за сто кілометрів, тобі відразу надають допомогу! Швидкість, оперативність, професійність! Саме це найбільше дивувало і тішило!” – розповідає письменниця.

Марія Ткачівська прибула до лікарні вночі. Її палатою виявився фізіотерапевтичний кабінет, а ліжка із 70-80-х років. Марії Романівні тоді відразу згадалися студентські роки, гуртожитки, колгоспи, будзагони:

“Саме на таких ліжкам ми спали роками. Молоденька чергова лікарка в костюмі «космонавта» настільки ретельно підійшла до огляду, що я аж не вірила, що таке можливе посеред ночі. Пишу «молоденька», бо розумію, що ще недавно із студентської лави (шкода, що не запитала її ім’я), а вже в кожному слові – мудра порада і розум! Коли бачу таких, душа світиться”, – згадує франківчанка.

Наступного дня і впродовж наступних тижнів пані Марія переконувалася у немовірній відданості лікарів, медсестер і медбратів, санітарок, кухарок.

“Яка це важкезна праця! Вони не ходили, а бігали, літали, щоб осилити все, щомиті піддаючи себе небезпеці. І завжди привітні! І повсякчас уважні! Дякую, пані Олечко Шаламай, за Вашу щоденну жертовність і добре серце!”

Через кілька днів Марію Ткачівську перевели у звичайну палату із добрими умовами, позаяк звільнилося місце.

“Якщо когось цікавить, то ліки в лікарні є. І турбота, тепло і приємне ставлення є! І кисень є! Окрема подяка моїй лікарці (активній, молодій і не по роках мудрій!) Кобринській Олені Яремівні за турботу про мене і про мою родину. Коли бачиш такий професіоналізм, рідієш, що ти в надійних руках. І в біді буває щастя.”, – говорить письменниця зі словами вдячності.

Зараз у перинатальному центрі Франківська немає жодного хворого на коронавірус. Пік коронавірусу минув.

“Отже, НАЙВАЖЛИВІШЕ: той, хто каже, що ковід – це грип, займається шкідництвом! Хтось повірить і не піде до лікаря, а потім буде пізно. Я вже не кажу про кошти і наслідки. Кожен організм по-своєму переносить цю недугу. Але є і жахливі стани. Насправді я не написала про страшне. Про те, що помирають. Про те, як балона кисню має вистачити, щоб довезти людину в реанімацію. Це все ковід! І це все реальність! Ковід – це не грип! Це страшна хвороба, після якої довга реабілітація. Хто не стояв на лезі, не знає страху. А кому все минулося легко, то хай дякує Богові, що так було! Не забуваймо про маски, вони – не вирок! Бережімо себе й один одного!P.S.: Я вдома. Здорова! Слава Богу!” – наголосила Марія Ткачівська.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Три місяці в реанімації: історія пацієнта з COVID-19 з Коломийської лікарні. ВІДЕО

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Здоров'яНовиниСуспільство
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі