Блоги

Ідеальна мама: очікування і реальність

|

На фотографіях відомих блогерок чи ваших знайомих ми бачимо красивих, доглянутих і успішних жінок, які усміхаються своїм чемним і охайним дітям в ідеально прибраній квартирі з приготовленою вечерею і смачною випічкою в духовці. І здається, що ці жінки ідеальні, бо вони не виявляють негативних емоцій, завжди підтримають та усміхаються. В цих жінок успішний чоловік, чемні діти, які на відмінно вчаться в школі та відвідують п’ять  гуртків на тиждень, а у вас сьогодні багато не зроблених справ, діти вередують, ви втомлена і не хочете дивитись в дзеркало. Чому ідеальних мам не існує і чим шкодить такий образ самим жінкам і суспільству в цілому читайте нижче.

  1. Ідеальна мама встигає все

Ви часто робите декілька справ одночасно? Або одну й ту саму справу декілька разів? Мені щоб самій піти в магазин біля будинку потрібно 10-20 хвилин включно з одяганням, а якщо з малою дитиною – годину. Тільки на те, щоб її одягти, якщо вона цього не хоче, йде пів години. Іноді ми робимо один крок вперед і багато назад, тобто вона тікає від мене в протилежну сторону і це весело тільки в тому випадку, якщо ви не поспішаєте, а якщо вам потрібно швиденько забрати зі школи старшу і відвести на гурток вчасно – сміятись вам не захочеться. І навіть якщо мама вдома з дитиною, справи розтягаються у часі. Пам’ятаю, як я мила посуд і ногою колисала меншу, бо вона плакала. Або давала їй бавитись рисом, щоб зготувати їжу, а потім той рис прибирала. Домашні справи, на які я витрачаю годину-дві, з маленькими дітьми розтягуються на пів дня в кращому разі. Не можливо встигати все та й не потрібно. Якщо у вас немає допомоги у вигляді бабусь/нянь/прибиральниць вдень, а чоловік на роботі, то ніхто не вмре від того, що частину справ ви перенесете, а замість цього поспите чи приділите час собі. Дитині потрібна здорова і щаслива мама, а не загнана і вічно зайнята.

  1. Ідеальна мама знаходиться поруч з дитиною 24/7

Ви пробували їсти тільки шоколад на сніданок, обід і вечерю? Перший шматочок буде смачним, а от тридцятий – не дуже. Так і з дітьми: як за сильно мама б не любила свою дитину, але іноді їй потрібно змінювати локацію і відпочивати або з татом або з подругами без дітей. Підступ в тому, що вже через пів дня ви будете сумувати за вашою крихіткою і шукати її фото в телефоні, зате прийдете додому повні любові, сил і енергії.  Хоч декілька разів на тиждень молодій мамі потрібно відпочивати без дитини для її психологічного здоров’я і поповнення ресурсу.

А якщо у вас є улюблена справа і ви не хочете сидіти в декретній відпустці – не стримуйте себе. Сім’ї потрібна щаслива мама, а не та, що присвятила себе  дітям, відставила кар’єру на другий план. Бо діти виростуть і вже може бути запізно повертатись до улюбленої роботи чи шукати себе в цьому житті, а відсунути можливі шанси чи плани на другий план, а потім жалкувати про це все життя – не найкращий варіант. Дитині потрібна мама, але і тато цілком може замінити її і піти в декретну відпустку, принаймні на певний час, коли дитині виповниться рік-два. За прикладом як це роблять у Швеції. Там вважають, що у вихованні дітей батьки мають приймати однакову участь і дають декретну відпустку 480 днів, з них 60 днів обов’язково мусить взяти батько, інакше  ці дні згоряють, а дитина отримає менше соц. виплат

  1. Ідеальна мама завжди в гарному настрої, лагідна і не показує негативних емоцій

Так, і ця мама –  робот зі штучним інтелектом. Ми всі люди і показувати свої емоції  та ділитися проблемами з дітьми – це природно. Звісно, потрібно знати міру, але дитина повинна розуміти, що ви теж людина, у вас бувають невдалі дні, негативні емоції і ви теж хворієте, тоді вона зможе потурбуватись про вас, а ви таким чином розвиваєте чуйність і емпатію в ній. Якщо ви не стримались і накричали на дитину – вибачтеся перед нею. Якщо вас хтось образив і ви не можете стримати емоцій при дитині – опишіть ситуацію без оціночних суджень цієї людини. Якщо ви захворіли – скажіть про це і дитина змусить вас лягти в ліжко, накриє ковдрою і принесе води як мінімум. Дитина має зрозуміти, що всі ми люди і мамі іноді самій потрібна допомога. Звісно, не можна втягувати дітей у свої конфлікти з родичами чи іншими людьми, ви завжди для дитини маєте бути прикладом і авторитетом, але живою людиною з власними помилками і маленькими слабкостями.

  1. В ідеальної мами завжди прибрано

Тільки, якщо в неї є кому прибирати. Недавно я залишила чоловіка з дітьми на 6 днів і поїхала в інше місто по роботі. Це було вперше за два роки декрету і звісно ми весь час були на зв’язку, але коли я повернулась, спитала як йому було. «Все ніби добре, але прибирати нема сенсу, бо через пів години те саме», – відповів він. І це в яблучко! Бо все, що ти прибрав, стає рівно на пів години, якщо діти вдома. А ця велика кількість іграшок всюди, одяг, який вже замалий і тримаєш для другої дитини десь в шафах і той, що ти купила або тобі віддали для цієї на виріст. Коли я бачу чистоту і порядок в хаті з малими дітьми, я думаю, що тут щось точно не те. А ще ви в книжках можете прочитати про те, що з народженням дитини потрібне вологе прибирання два рази на день і дезінфекція підлоги. Не робіть цього, дитина має рости у звичайній домашній атмосфері зі звичайними мікробами для вироблення імунітету. Я не кажу не прибирати місяцями, просто робіть це коли вам зручно і стає сил. Мені, наприклад, раз в тиждень.

  1. В ідеальної мами слухняні і розумні діти

Діти є діти і вони теж не роботи. Всі діти вередують і не слухаються, важливо навчитися домовлятися. Не говоріть батькам про їхніх не вихованих дітей, особливо маленьких. Це не цілком і повністю їхня вина, завжди є ще характер і ситуація, наприклад дитина не поспала, втомлена чи в неї росте зуб. Також не приписуйте дитячі успіхи собі та не порівнюйте дітей. Наприклад, моя старша у 2,5 роки знала фігури і рахувала до десяти, зараз читає найшвидше в класі, але я до цього не маю ніякого відношення крім того, що купувала їй книги. Вона гарно запам’ятовує і швидко розуміє матеріал, допитлива і розумна дівчинка, але я зовсім не сиділа з нею і не добивалась цього. Зате молодша у два роки зовсім не хоче говорити і коли мені кажуть, що чиясь дитина в такому віці вже говорить, мені хочеться вбити поглядом, бо всі діти різні. Якщо дитині не дається в школі той чи інший предмет, це не привід панікувати, можливо в неї талант до спорту чи малювання. Підсилюйте їхні сильні сторони і хваліть дітей, бо гарні оцінки в школі не запорука щастя в житті, а от впевненість і підтримка батьків завжди пригодиться.

  1. Ідеальна мама завжди гарно виглядає

Десь на початку декрету я ще звісно стараюсь, але до середини якщо в мене є вибір між швидко одягнути дитину і малюватись, поки вона гасає взута/роздягається/плаче і не малюватись взагалі, я обираю друге. Та й яскрава помада може бути розтерта по обличчю маленькою ручкою, а вбрання замазане печеням чи болотом, тому ти звикаєш до себе прекрасної у всіх проявах. До того ж поняття краси дуже індивідуальне і далеко не для всіх – це жінка, яка ніби вийшла з глянцевого журналу.

Я точно не ідеальна мама, бо ідеальною мамою бути складно. В гонитві за ідеальністю можна ставити до себе високі вимоги і так само піднімати планку і очікувати багато від близьких людей, забуваючи про радощі та маленькі слабкості з яких складається життя. Жити у постійному стресі і не вміти відпустити ситуацію, вганяючи у цей стрес і дітей. Діти ідеальних мам бояться зробити помилку та завжди переживають, що вони не дотягують до ідеалу, який бачать. Та й, напевне, таких мам не буває, а той гарний образ в інстаграмі і інших соцмережах – тільки образ, на яких не потрібно рівнятися. Ви не знаєте скільки людей і помічників можуть стояти за тим образом успішної і завжди гарної жінки. Не потрібно звинувачувати себе, що ви не досягаєте ідеалу, зате ви сильні в іншій справі, але найголовніше у вас все ж є – це любов, бо для кожної дитини її мама найпрекрасніша.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Битви титанів! Хто знає все про догляд за дитиною: мама чи бабця

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Блоги
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі