Новини

Іграшки, сувеніри, солодощі: як у Франківську дітей із вадами та їх батьків навчають творчого рукоділля. ФОТО

Опубліковано: 01.12.2020, 17:35 | Автор: Зоряна Хромей

Першого грудня в Івано-Франківську у «Просвіті» презентували перші здобутки проекту «Інклюзивна взаємодопомога», яка спрямована на творчу реабілітацію дітей із аутичним спектром, синдромом Дауна та іншими нозологіями, пише WestNews.

В рамках проєкту запущено цілу серію виробів із творчих майстерень, в яких навчаються як батьки, так і діти: школа вишивки, ткацтва та прядіння; майстерня кераміки та гончарства; майстерня роботи з деревом і підручними матеріалами, кулінарна школа.

“Даний проект триває тільки місяць. Влітку я вперше познайомився із діяльністю ГО, коли їм треба було приміщення та допомоги із культурною програмою “Канікули з Богом”, з організацією поїздок та екскурсій. Так і почалася співпраця.  Згодом одна з матерів почала пекти вдома хліб та виготовляти мило. З’явилося бажання допомогти батькам заробляти якісь гроші вдома, позаяк через карантин багато хто втратив роботу. Так з’явилася ідея проекту. Ми знайшли грант і виграли його.

Ці всі гуркти дуже допомагають дітям. Поки що це неповний перелік майстерень та заходів, які ми реалізовуємо”, – розповідає заступник голови “Просвіти Прикарпаття” Михайло Січка.

За його словами, у майбутньому планують створити артреабілітаційний центр, а згодом і реабілітаційний центр денного перебування.

Михайло Січка наголошує, що для втілення у реальність таких задумів потрібна особлива підтримка та допомога волонтерів. Тож організатори проекту заохочують небайдужих долучитися до доброї справи.

Участь у соціальному проекті беруть понад 150 франківських сімей. Кожного дня різні за творчим спрямуванням гуртки відвідують близько 10-ти дітей.

“А даний проект – це продовження нашої роботи у творчих майстернях. Ми допомагаємо діткам, котрі мають особливі потреби. І ми хочемо показати, які здібні ці дітки”, – розповідає керівник та засновник проекту Марія Червак.

Отримані вміння та навички батьки та діти спрямовують на виготовлення різних іграшок, сувенірів, солодощів як в домашніх умовах, так і в приміщенні майстерень.

“Я тішуся що мій син навчився чогось нового, що він не просто сидить вдома, він розвивається та соціалізується. Ми відвідуємо спільні заняття, різні майстеркласи, їздимо на екскурсії. А цього року спробували себе у власній випічці”, – розповідає мама 11-річної дитини з особливими потребами Оксана Бродар.

Юрій із синдромом Дауна любить набивати вишивку. Свої роботи він представив на сьогоднішній виставці.

“Його це заспокоює, йому дуже подобається це. Він може сидіти годинами і вишивати. Я допомагаю тільки підбирати кольори”, – розповідає мати хлопчика Надія Вітанюк.

У процесі спільної діяльності батьків та дітей заплановано відкриття соціальної «Інклюзивної крамнички», в якій відбуватиметься реалізація виготовлених іграшок, сувенірів, солодощів. А також в рамках проекту запроваджують та запускають лінію власної випічки. А в передсвяткові різдвяні дні продаватимуть свічки та ялинкові прикраси власного виготовлення.

Проєкт здійснюється за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу в рамках гуманітарної ініціативи «Людяність і взаємодопомога».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Моя донечка може сісти на стільчик і думати, що ззаду прірва, – мати дитини з аутизмом

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

НовиниСуспільство
Останні новини
ВСІ НОВИНИ