Культура і мистецтво

Івано-Франківський драмтеатр презентував нову сцену-цех з нагоди прем’єри експериментальної вистави. ФОТО/ВІДЕО

|

У середу, 18 квітня, у  Івано-Франківському драмтеатрі презентували нову сцену та показали експериментальну постановку очільника театру.

27 та 28 квітня о 19:30 франківці і гості Івано-Франківська матимуть можливість вперше побачити нову експериментальну постановку Ростислава Держипільського «Модільяні. Я пройшов мостом, якого не існує», інформує WestNews.

Спеціально для цiєї вистави у Франківському драмтеатрі відкриють нову локацію – сцену-цех.

Ростислав Держипільський обіцяє здивувати глядачів неочікуваним концептуальним рішенням своєї нової постановки. Він вирішив не будувати декорацій початку ХХ століття.

«Я десять років носився з цією виставою. І так співпало, що ідея вистави виявилася співзвучною із багатьма акторами. Це така своєрідна психотерапія: і для акторів, і для глядачів. Концепція важка, бо це буде сучасність, яка переходить у інший світ. Для мене, як режисера, це зіштовхнення митця з суспільством, світом, нерозумінням», – розповідає Ростислав Держипільський.

Це історія останніх трьох років життя і кохання видатного художника Амедео Модільяні, одна з робіт якого входить до трійки найдорожчих картин світу. Вона розгортатиметься в наш час, у стінах психіатричної лікарні, в уяві чоловіка, що вважає себе абсолютним генiєм.

«Для міста Івано-Франківська ця тема буде екзотичною. Там є певні переходи в часі. Я думаю що це цікаво тим, хто має якесь відношення до живопису», – розповідає актор Орест Пастух.

Колаж з реальних та уявних персонажів, дворівневий мистецький простір сцени-цеху з мольбертами та лікарняними ліжками, пластичне рішення від Ольги Семьошкіної та «жива» музика доповнять сміливу концепцію нового театрального експерименту режисера-новатора Ростислава Держипільського.

Цікаво, що вперше за 18 років на сцені Франківського драмтеатру зіграє роль відомий український актор Сергій Романюк.

“Театр активно експериментує, постійно пропонує глядачам щось нове. Так і має бути! Мистецтво має бути сучасним, актуальним, експериментальним. Тоді воно цікаве, тоді воно живе!”, – переконує Сергій Дмитрович.

Головну роль у виставі зіграє заслужений артист України Олексій Гнатковський. Родзинкою постановки мтане участь у ній відомого українського театрального критика Олега Вергеліса, який доповнить художню оповідь деякими фактами з життя і творчості знаменитого Амедео Модільяні.

Цікаво, що під час підготовки до постановки вистави режисер та виконавель головної ролі побували у Парижі, де відвідали могилу Адемео Модільяні, кафе “Ротонда” та інші місця де побував і творив відомий художник.

“Ми були вражені тим духом свободи, який панує у Франції”,  – ділиться враженнями режисер.

У виставі задіяний зірковий склад акторів Франківсього драмтеатру: 

Олексій Гнатковський в ролі Амедео Модільяні,
Ольга Комановська в ролі дружини головного героя, а в його уяві Жан Ебютерн (дружина Модільяні),
Сергій Романюк в ролі Пера-Огюста Ренуара,
Орест Пастух в ролі Пабло Пікассо,
Надія Левченко в ролі балерини Ольги Хохлової,
Олександр Шиманський та Жанна Добряк-Готв’янська в ролі батьків дружини головного героя,
Вікторія Юрців у ролі лікарки, а також Берти Вайль та Гертруди штерн,
Ігор Захарчук в ролі арт-ділера Зборовські,
Iван Бліндар в ролі Моріса Утрілло та інші.

Нагадаємо, франківський драмтеатр оприлюднив афішу на квітень 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мотор театру! Актори франківського драмтеатру привітали Ростислава Держипільського із творчим ювілеєм

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Культура і мистецтвоНовини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі