Новини

Кавові традиції Франківська: коли та яку каву п’ють містяни?

Опубліковано: 23.11.2020, 16:14 | Автор: Люся Грибик

Для кожної країни характерний свій вид кавового напою. В Італії найпопулярнішим сьогодні є еспресо. А для лате та капучино у них відводяться ранкові години, на крайній випадок – денний час, але аж ніяк не вечір.

Німці винайшли свій кавовий напій. Вони вливають в гарячу каву черешневий сік, потім дають суміші як слід охолонути, п’ють напій з льодом.

Англійцям більше до душі збалансований, м’який смак. Кава відмінно поєднується з молоком і вершками. Індійська кава характеризується екзотичним м’яким смаком з кислинкою і тонким ароматом.

WestNews вирішив поцікавитися, а які ж кавові традиції є в Івано-Франківську. Про місцеву культуру споживання напою нам розповіла бариста Мар’яна Лесюк.

Кава: жінки vs чоловіки

Мар’яна розповідає, що чоловіки люблять сильнішу каву: еспресо (насичений кавовий напій, який виготовляють шляхом пропускання під тиском киплячої води через дрібно змелені кавові зерна); еспресо з молоком; флетвайт (подвійна порція еспресо з додаванням невеликої кількості спіненого молока); американо без молока (різновид еспресо, розбавлений більшою кількістю води).

Натомість жінки ніжніші й люблять спінені напої: велике капучино (рівні пропорції еспресо, збитого молока і ніжної молочної пінки); лате (еспресо, яке заливається гарячим або холодним спіненим молоком).

“Дуже рідко трапляється, щоб жінка прийшла і сказала: “Дайте мені допіо”. Це подвійне еспресо без молока. Це рідкість. А чоловіки беруть подвійну і міцну каву.”

Ранні пташки

Зазвичай зранку люди беруть класичні кавові напої: американо з молоком, капучино, лате. Є тенденція на безлактозне та рослинне молоко. Переважно це кокосове та мигдалеве молоко.

“Люди беруть каву перед роботою. До карантину студенти брали перед парами. Найбільше люди приходять у проміжок з 8 до 10 години.  Потім заходять, беруть декілька кав, але не такий попит, як за восьмої години. Хоча, в мене була така жінка, яка працювала у банку. Кожного дня вона приходила о сьомій годині брала улюблену каву. І з нею за столиком читала книгу. Жінка казала, що таким чином вона розслабляється перед роботою.

Приходять і постійні клієнти, які протягом тривалого часу замовляють один і той же напій. Зазвичай, це американо з молоком.

“Є люди, які поспішають, то заходять з фразою: “Ти знаєш, яку мені каву”. Кажуть декілька слів про свої справи, питають у нас як справи й біжать на роботу”.

Щодо солодших напоїв, то беруть їх тільки в обід або ввечері. Наприклад, кава, яка має у собі еспресо, молоко з шоколадним сиропом, зефір та карамельний топінг.

“Люди зранку не тягнуться до солодкого. Зранку переважає класика. Я помітила, що майже ніколи не беруть солодкі кави: з вершками, раф-кава. Це така рідкість. Мені навіть запам’ятовуються люди, які беруть зранку таку каву.”

Кава на рослинному

Два роки тому не було популярно пити каву на рослинному молоці. І замовляли такі напої вкрай рідко. Зараз ця тенденція почала розвиватися. Тим паче, що різновидів молока є дуже багато: кокосове, мигдалеве, вівсяне, соєве і таке інше.

“За пів року каву на рослинному молоці у мене замовили тільки два чоловіки. Решта – жінки. Це, мабуть, пов’язано з тим, що жінки звикли слідкувати за фігурою, шкірою, зовнішнім виглядом.”

Як вибрати напій

Якщо ви хочете каву, але не знаєте, який вид вибрати, то на допомогу прийде бариста. Вам порадять напій відповідно до ваших смаків: легшу чи міцнішу каву; солодшу чи ні.

“Я людину запитаю про її смаки хоч приблизно, тоді я вже буду давати рекомендації. Я розпитую людей про вподобання. Було таке, що позиції у нас в меню не було, але людина захотіла якусь особливу каву. Якось дівчинка замовила раф-каву (кавовий коктейль з додаванням еспресо, збитих вершків та ванільного сиропу), але замість ванільного захотіла якийсь інший, зверху збиті вершки, снікерс і це все полите карамеллю.”

А на завершення процитуємо французького політика та дипломата, який чудово схарактеризував цей напій: “Кава має бути гарячою як пекло, чорною, як чорт, чистою, як ангел і солодкою як любов”, – Шарль Моріс де Талейран-Перігор.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Карпати, Київ, Одеса: американський актор збирає круті фото України

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Новини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ