Новини

Колишній директор НПП “Гуцульщина” бреше з метою побудувати ГЕС на Верховинщині

|

Колишній директор НПП “Гуцульщина” Василь Пророчук активно лобіює спорудження ГЕС у селі Зелене Верховинського району.

Декілька тижнів тому всі мешканці села Зелене Верховинського району отримали дивний «подарунок» від ТОВ «Гідроенергобуд»- календар на 2017 рік з світлинами малої гідроелектростанції. А також буклет, де розписано про всі нібито переваги будівництва ГЕС для місцевих громад. Зокрема обіцяється «прийняти на роботу для обслуговування ГЕС 12-16 мешканців села Зелене».

Це зроблено з метою отримати згоду громади на плановане будівництво двох ГЕС : на потоці Шибений на місці колишнього озера Шибене та на річці Чорний Черемош вище прикордонної застави. Враховуючи невисоку водність, очевидно, що заплановані ГЕС будуть дериваційного типу, з трубами в які піде більшість води з річки, пише WestNews з посиланням на ЕПЛ.

Засновник ТОВ «Гідроенергобуд» – Василь Васильович Пророчук, син колишнього директора НПП «Гуцульщина» Василя Пророчука. До того ця фірма була відома переважно як один з основних забудовників в Івано-Франківську і вже була причетна до деяких скандальних забудов.

image1312_5

Потік Шибений

Проект будівництва ГЕС Василь Пророчук (колишній директор НПП «Гуцульщина») лобіює особисто, його неодноразово бачили в селі Зелене протягом останніх місяців під час зустрічей з депутатами сільської ради. Також він пробував навести контакти з представниками туристичної спільноти, обіцяючи що побудована ГЕС буде «давати на вихідні воду для сплавів по Черемошу і не шкодити природі». Щоправда, проект будівництва для оцінки реальності цих слів він громадськості так і не надав.

Варто відзначити, що потік Шибений входить до складу Карпатського національного природного парку. А річка Чорний Черемош має статус гідрологічного заказника по всій своїй довжині. І в них обох проживають червонокнижні види риб. Тому будівництво ГЕС в цьому місці протирічить чинному природоохоронному законодавству України.

А про відповідність реальності обіцянок про працевлаштування «12-14 мешканців села» та про «відсутність негативних наслідків від будівництва ГЕС» мешканці села Зелене легко можуть дізнатись у сусідів з Яблуниці та Пробійнівки, де на ГЕС працевлаштовані лише по декілька місцевих мешканців, а в літню пору русло річки є сухим.

ГЕС в с.Пробійнівка

ГЕС в с.Пробійнівка

Хочемо нагадати, що екологи ЕПЛ неодноразово піднімали перед Василем Пророчуком питання будівництва ГЕС на р.Черемош в селі Розтоки , бо були здивовані пасивною позицією НПП «Гуцульщина» щодо цієї ГЕС. Хоча негативний вплив на природні комплекси Косівщини від неї був очевидний.

При останній розмові в серпні 2016 року Василь Пророчук особисто запевнив еколога ЕПЛ Петра Тєстова, що він категорично проти будівництва «трубних» (дериваційних) ГЕС в Карпатах. Очевидно що це була свідома брехня, бо саме в даний момент Василь Пророчук пробує будувати таку ж саму трубну електростанцію.

Згідно постанові НКРЕКП №1677 від 29.09.2016 розмір зеленого тарифу для малих ГЕС потужність до 1 МВт становить 342,44 копійок за кіловатт\годину. Тому будівництво ГЕС на потоці Шибений принесе Василю Пророчуку шалені прибутки. Це і є реальна причина всіх цих гарних слів та картинок, за якими стоїть знищення річки заради наживи.

Тому ЕПЛ закликає :

  • Мешканців Верховинщини та представників туристичної спільноти не вірити брехливим обіцянкам колишнього директора НПП «Гуцульщина» Василя Пророчука
  • Василя Пророчука перестати витрачати свій час та гроші на лобіювання проектів будівництва ГЕС в селі Зелене які суперечить чинному законодавству України
  • Нового директора НПП «Гуцульщина» Юрія Стефурака активізувати роботу національного парку щодо протидії будівництва ГЕС на Черемош в селі Розтоки

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

НовиниСуспільство
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі