Здоров'я

“Leptospirа” наступає: на Прикарпатті збільшилась кількість випадки захворювання на лептоспіроз. КАРТА

Опубліковано: 22.10.2019, 13:36 | Автор: dmytrosvintsitskiy

В Івано-Франківській області за 9 місяців 2019 рік зареєстровано 15  випадів лептоспірозу проти 12 випадків у 2018 році. Цього року був один летальний випадок від цієї хвороби.

Як відомо, лептоспіроз – це гостра інфекційна хвороба, збудником якої геномовид Leptospira interrogans sensu lato, роду Leptospira. Без лікування захворювання може спричинити ураження нирок та печінки, розвиток менінгіту (запалення мембрани навколо головного і спинного мозку) чи навіть призвести до смерті.

Найбільшу кількість випадків захворювання на лептоспіроз було виявлено в Галицькому районі – 3 випадки. По 2 випадки зареєстровано в Городенкіському,   Косівському та Надвірнянському районах.

В Долинському, Рожнятівському, Снятинському,  Тисменицькому,  Тлумацькому районах та в м. Яремче протягом року фіксувалось по одному випадку.

Не зареєстровано  лептоспіроз в Богородчанському, Верховинському, Калуському, Коломийському, Рогатинському районах і  м. Івано-Франківськ та м. Болехів.

Переглянути осередки поширення хвороби можна за посиланням: http://map.ses.if.ua/tab_3#subtab_10

За результатами епідеміологічних розслідувань встановлено, що хворіють в переважній більшості чоловіки (73,4%), пенсіонери (46,7%), основним джерелом інфекції (80,7%) були мишовидні гризуни.  73,4 % випадків захворювань пов’язані з порушенням гігієни при догляді за тваринами, виконанні господарських робіт в приміщеннях, які заселені мишовидними гризунами.

Майже 13,3% випадків пов’язані з вживанням їжі, яка містить виділення  гризунів.

Пік росту захворюваності припадає на серпень (купальний сезон та сільськогосподарські роботи).

 З початку 2019 року на лептоспіроз досліджено 79 сироваток крові, з яких позитивні – 16.  .

В 2019 році спостерігається зростання кількості випадків з пізнім зверненням за медичною допомогою –  в перші дні звернулось тільки 4 з 10 хворих. В 77,8% випадків захворювання перебігало у  важкій формі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Все, що треба знати про ботулізм: профілактика, причини, симптоми та лікування

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Здоров'яНовини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ