Культура і мистецтво

Двоє акторів та 12 ролей: у Франківську покажуть сюрреалістичну драму

|

В Iвано-Франківському національному академічному драматичному театрі ім. Твана Франка відбудеться прем’єра сюррeалістичної драми 16+ «Людина з довгою тінню» за творами і листами Франца Кафки.

Режисер Назарій Панів вирішив взяти за основу майбутныої постановки: 8 робочих зошитів автора, два романи “Процес” і “Замок”, оповідання “Майстер голоду” і “Перевтілення”, “Лист до Батька” і “Заповіти”, “Листи до Феліції” і “Листи до Мілени”, а також “Щоденники 1910- 1912”, “Щоденники 1913-1923” та “Подорожні щоденники”, пише WestNews.

Загалом зібралося 1614 сторінок тексту.

«Франц Кафка – загадковий письменник, його проза – однозначно висока література. Він відмовився від раціонального пізнання світy і вважав, що лише інтуітивне сприйняття вірне. Акторам таке світобачення також близьке. Його феномен намагаються розгадати провідні літературознавці світу. Ми теж спробували це зробити – на сцені, а це завжди захопливо. Відповідально. Складно – і тому дуже цікаво для акторів і для режисера. Думаю, наш найкращий глядач теж отримає інтелектуальну насолоду», – каже генеральний директор-художній керівник театру Ростислав Держипільський.

Тому сюрреалістична драма «Людина з довгою тінню» на камерній сцені Франківського драмтеатру – це і виклик, і величезна відповідальність для режисера і творчої групи. Вона невелика – режисер, художниця, хореограф і два актори, котрі втілюють на сцені 12 персонажів.

«Людина з надто великою тінню» – так називав себе сам Кафка. Жанр ми визначили як сюрреалістична драма. Чому. Для мене Кафка дуже різний, навіть в межах одного твору є iсюрреалізм, і реалізм, і абсурд водночас. Саме у нашій роботі найбільша ставка на сюр. У Кафки є репліка «я доладно не знаю, на якому я світі». Тобто оце життя між світами, навіть не чітко життя-сон, а наче блукання між світами, між паралельними реальностями. Тому на мою думку саме сюр найяскравіше увиразнює, може, пояснює, оці його метання, пошуки. А до якого берега він припливе в фіналі: чи залишиться у світах, які витворила його таємнича натура, чи таки випливе до причалу реальності, покаже наша робота. Бо ми досліджуємо Кафку-людину через його біографію, твори, листи, щоб глядач, може, згодом, взявся читати Кафку-письменника. Тож глядач, котрий не знайомий з творами Кафки, не відчуватиме складності. Глядачі будуть бачити Кафку як персонажа і ототожнювати з геніальним письменником. Наша робота – це про прихований від усіх і навіть від свідомості самого автора світ його страхів, бажань і крихкої нерішучої любові…» – зазначив режисер Назарій Панів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скрипаль-віртуоз Василь Попадюк і франківський гурт «Solar girls» презентували спільну роботу. ВІДЕО

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Культура і мистецтвоНовини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі