Новини

Міносвіти скасувало обов’язкове комплексне ЗНО з мови й літератури

Опубліковано: 17.10.2020, 13:19 | Автор: Колибаб‘юк Тетяна

Міністерство освіти і науки скасувало обов’язкове комплексне ЗНО з української мови й літератури. Досі воно було обов’язковим для вступу до будь-якого вишу.

Тепер складати тест з мови й літератури в 2021 році будуть лише ті, хто вступає на гуманітарні й соціальні спеціальності. Решта – лише тест з української мови, пише Новинарня.

Уповноважений з захисту державної мови Тарас Кремінь, Львівський національний університет, Острозька академія, Київський університет імені Грінченка, вчені, мовознавці, діячі культури, громадські організації закликали зберегти комплексне ЗНО з мови й літератури.

Також депутати з різних фракцій зверталися до в.о. міністра освіти Сергія Шкарлета. У зверненні закликали “в інтересах збереження і підвищення освітнього й культурного рівня випускників шкіл, захисту національної безпеки України внести необхідні зміни до проєкту наказу МОН і забезпечити збереження комплексного зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури для вступу на всі спеціальності”.

Відтак із 2021 року випускники зможуть складати два види зовнішнього незалежного оцінювання з української мови: з української мови та з української мови і літератури.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що думають про онлайн-навчання прикарпатські школярі та їх батьки?

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

НовиниОсвіта і наука
Останні новини
ВСІ НОВИНИ