Культура і мистецтво

“Музей – скарбниця громади”: на Прикарпатті розпочали створення історико-краєзнавчого музею

|

У Ямницькій громаді розпочали створення історико-краєзнавчого музею. Зараз триває підготовка проєкту “Музей – скарбниця громади”, який отримав перемогу на конкурсі ініціатив місцевих карпатських громад.

Як розповіла начальниця відділу проєктів та програм місцевого самоврядування Ямницької сільської ради Мар’яна Підгаєцька, загальна вартість проєкту становить 156 тисяч гривень, пише WestNews з посиланням на Суспільне Карпати.

“До цієї суми входить 80 % коштів гранту і 20 % співфінансування з місцевого бюджету. Але, реалізовуючи проєкт, побачили необхідність дофінансування на певних його етапах. За власний кошт плануємо виготовити 3D-макети громади, закупити манекени для розміщення національних костюмів”, – зауважила Мар’яна Підгаєцька.

Наразі музей працюватиме у приміщенні Ямницького ліцею. У невеликій музейній кімнаті вже є експозиційні стелажі, мультимедійне обладнання, меблі. З часом, за словами Мар’яни Підгаєцької, музей можуть розмістити у залах адміністративно-культурного комплексу, збудувати який планують у центрі Ямниці.Ямницька ТГ

“Це буде не зовсім типовий музей, – зазначила Мар’яна Підгаєцька. – До складу нашої громади входить кілька сіл. Ямниця є центром. Також є Павлівка, Тязів, Сілець, Рибне, Майдан, Ценжів, Нова Гута. У музеї передбачено куточок для кожного села. Кожне село матиме можливість представити свої найцінніші, найунікальніші експонати”.

У громаді вже зібрали 250 експонатів. Серед них – археологічні знахідки, предмети побуту, елементи національного одягу, документи, спогади. Сотню експонатів подарував музею житель Ямниці, історик і краєзнавець Андрій Сміжак.

“У 2010-2020 роках проводив різні пошукові експедиції на території села. За цей час було проведено дослідження, які дали змогу окреслити різні епохи заселення Ямниці різними народами: від часу пізнього палеоліту (40 тисяч років тому) до початку XX століття”, – розказав Андрій Сміжак.

Історик приніс до музею крем’яні знаряддя праці, кераміку, бронзові прикраси, стародавні монети, паперові гроші.

Збір експонатів для історико-краєзнавчого музею триває. Всіх, хто має бажання поповнити музейну експозицію, чекають у Ямницькій сільській раді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Коломийський музей мистецтв Гуцульщини та Покуття добудують за проектом, якому понад 100 років. ВІДЕО

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Культура і мистецтвоНовиниСуспільство
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі