Новини

На Івано-Франківщині школярів вчать медіаграмотності

|

Викладачі кафедри журналістики Прикарпатського національного університету взялися навчати медіаграмотності школярів Івано-Франківська та області.

Загалом заплановано 20 занять в рамках проєкту “Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність”, пише WestNews з посиланням на Суспільне Карпати.

“За тиждень провели десять тренінгів. Маємо дуже багато заявок від шкіл, територіальних громад області. Тому по завершенні проєкту будемо продовжувати проводити тренінги. Усі школи і громади, які бажають долучитися, можуть заповнити заявку на участь. Вона розміщення на офіційному сайті кафедри та на сторінках у соцмережах”, – розповіла професорка кафедри, тренерка Ганна Марчук.

Десятикласник Івано-Франківського ліцею № 25 Владислав Новосельський каже, що завдяки тренінгу переглянув своє ставлення до соцмереж.

“Я навчився розрізняти фейки. До цього часу міг переходити за посиланнями на такі новини, і вони могли змінювати мою думку. Адже новини формують думки людей, – каже школяр. – Тепер я знаю, що якщо у заголовках є емоційні слова – “це дуже важливо”, “це змінить ваш день” та інші, ці новини не є корисними. Я зрозумів, що і фейкові новини можна навчитися розрізняти. Тепер я буду завжди зважати на те, що читати, поширювати і на те, що писати під різними постами.

За час дії проєкту в Івано-Франківській області тренінги пройшли понад 500 людей.

Окрім тих, з якими працюють викладачі кафедри журналістики, у проєкті задіяні ще 24 прикарпатські школи, учителі яких пройшли відповідне навчання і викладають медіаграмотність учням на своїх предметах.

Аби критично сприймати інформацію з медіа і соцмереж, тренерки проєкту рекомендують користуватися принципом “не вір, не лайкай, не репость”, читати новини беземоційно, не вестися на гучні заголовки, не довіряти незнайомим ресурсам, не додавати у друзі незнайомців, особливо без фотографій і з порожніми профілями, адже вони можуть навіть заволодіти вашим профілем. Корисно також робити для себе інформаційні детокси – відключати на весь день усі гаджети і жити власним життям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:В українських школах з’явиться новий предмет

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

НовиниОсвіта і наука
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі