Новини

На Прикарпатті розробляють стратегію протиповеневих заходів

|

На Прикарпатті розпочали розробку стратегії протиповеневих заходів та визначили території, які найбільше страждають від повеней та паводків, пише WestNews.

За словами голови Івано-Франківської облдержадміністрації, важливо працювати над стратегічними проєктами, які будуть ефективними багато років.

«Ця робота складна і можливо зараз не всім мешканцям області помітна. Та згодом люди точно побачать її результат. Отже, одна з ініціатив моєї команди – розробка стратегії протиповеневих заходів», – говорить Андрій Бойчук.

Повені та паводки в Івано-Франківській області відбуваються дуже часто. Минулорічна стихія призвела до руйнування берегоукріплень, водозахисних дамб, автомобільних мостів та доріг, житлових будинків. Вона завдала значних матеріальних і фінансових збитків об’єктам народногосподарського комплексу і населенню. На жаль, під час негоди загинули 5 мешканців області. На відновлення пошкоджених об’єктів протягом довгих років витрачаються значні кошти. Але запобіганню повеней та паводків достатня увага не приділялась.

«Ми створили робочу групу фахівців та експертів, щоб розробити стратегію протиповеневих заходів. До її підготовки долучились представники Програми розвитку ООН. Завданням стратегії є ідентифікація чинників, які призводять до виникнення природних стихій, зокрема повеней і паводків, та напрацювання конкретних заходів для зменшення їх негативного впливу», – зазначив Андрій Бойчук.

За результатами роботи, були визначені основні території, що зазнають найбільшого впливу внаслідок повеней та паводків, так звані «зони ризику». Як наслідок, сформовані стратегічні напрямки, за якими необхідно здійснювати комплексні заходи щодо запобігання негативного впливу природних явищ.

Зокрема, це:

  • розчищення русел річок;
  • спорудження вздовж русел рік нових гідротехнічних споруд (дамб, берегоукріплень), а також відновлених об’єктів, зруйнованих в попередні роки;
  • будівництво та/або відновлення мостових переходів, ділянок автомобільних доріг для унеможливлення переривання сполучення між населеними пунктами, забезпечення доїзду екстрених служб, безперервного доставлення харчів та товарів першої необхідності.

«Всі ці заходи вартують доволі багато, тому ми працюємо над визначенням їх пріоритетності та черговості. При виборі показників для проведення соціально-економічного аналізу використано звіти щодо подолання наслідків стихії, яка відбулась в червні 2020 року», – додав голова Івано-Франківської облдержадміністрації.

Для визначення рівня важливості об’єктів та черговості виконання робіт на них, ми зробили відповідний аналіз. Оцінку проводили відповідно до їх впливу на 3 групи: життя, здоров’я та безпека населення; потенційні загрози економіці; запобігання руйнуванню інфраструктури.

Система показників є виважена, людиноцентрична і відповідає основним стратегічним напрямкам розвитку. Першочерговому виконанню підлягають об’єкти, які несуть загрозу життю людей і їх майну, наступні пріоритети – бізнес та інфраструктура.

«Нещодавно про стратегію протиповеневих заходів спілкувався з Президентом України Володимиром Зеленським. Він підтримав ініціативу нашої команди та готовий сприяти її реалізації. Сподіваємось на підтримку від обласної та місцевих рад. Одна вкладена гривня в запобігання, зберігає сім гривень при подоланні наслідків негоди», – резюмував Андрій Бойчук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майже 30 доріг, що зруйнувала повінь на Прикарпатті, вдалося відновити

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Новини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі