Новини

На Прикарпатті у криницях виявили вміст нітратів у воді, який перевищує норму

|

На Франківщині спеціалісти обласного лабораторного центру перевірили воду у криницях приватних обійсть, де проживають діти до трьох років. Вода у понад 40 % колодязів містить нітрати.

Про це повідомив завідувач відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень обласного лабораторного центру Юрій Здоровий, пише WestNews з посиланням на Суспільне Карпати.

За словами чиновника, фахівці зосередилися на господарствах, де мешкають діти до трьох років, оскільки постійне вживання води із перевищеним вмістом нітратів малюками саме такого віку, може мати негативний вплив на їхнє здоров’я.

“Наразі випадків захворювання серед дітей у нас не було і надіємося — не буде… Але повинен сказати, ситуація не йде на краще, вона – стабільна. Ми фіксували перевищення вмісту нітратів у два, а то й у три рази в деяких криницях. Цією водою можна поливати город, прати білизну. А кип’ятіння не допомагає, кип’ятіння може тільки погіршити ситуацію”, — каже Юрій Здоровий.

Городенківщина, Тлумаччина, Снятинщина, Рогатинщина – саме в цих місцевостях вміст нітратів у воді зазвичай перевищує норму. Таку тенденцію спеціалісти простежують вже впродовж 10 років.

“Це райони, де розвинуте сільське господарство. Активно і дуже сильно використовують азотні добрива. Це джерело, яке поступає чи з городів, чи з полів. Інше джерело забруднення — це можуть бути неправильно облаштовані криниці або неправильно вибране місце для колодязів. Наприклад, відстань від стайні або вбиральні має бути – 20 метрів”, — розповідає Юрій Здоровий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Христя Мохнацька з Івано-Франківська таки підкорила Еверест

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Новини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі