На Прикарпатті відкрили «живу» шопку. ВІДЕО

У переддень Різдва в селі Назавизів Надвірнянського району на Прикарпатті вже вчетверте засвітилася «жива» шопка.

Встановлена в центрі села, парафіяльна шопка-вертеп, яку в народі вже встигли назвати «живою», є унікальною у своєму роді. Прославити народженого Спасителя та отримати задоволення від побаченого до шопки приходить велика кількість людей, але, перш за все, в захопленні від шопки завжди діти. Для них біля шопки Різдво стає простим і зрозумілим: ось Марія колише Ісусика, ось Йосиф світить їм ліхтариком, ось мудреці, які кланяються та підносять дари, ось пастухи з ангелами, пише WestNews.

Власне цікавість цієї Різдвяної шопки полягає в тому що фігури в ній рухаються та виглядають, як живі. На Прикарпатті це перша такого роду шопка.

Ідея, каже автор проекту Василь Гаврищук, зробити шопку в людський ріст виникла дуже давно.

«На парафії знайшлися однодумці, з допомогою яких було втілене в життя задумане. Робота виконувалася як правило вечорами, а нерідко ночами (сміється), так як в день в кожного є основна праця. Щодо одягу, то в нього, все ж таки планувалося добавити національного колориту, не дарма пастушки одягнені в гуцульські строї, одяг мудреців виблискує синьо-жовтими та червоно-чорними барвами, навіть монах-францисканець тримає в руках синю і жовту пташку», – розповідає автор ідеї.

Вертеп як особлива форма народного театру має свої давньослов’янські витоки. Традиція різдвяних вертепних звичаїв прийшла до українців із Заходу, цьому сприяли тісні етнокультурні зв’язки. Найпершу композицію різдвяної стайні, яку у нас звуть шопкою (за польською традицією) або вертепом, встановив 1223 року, із благословення папи Гонорія ІІІ, святий Франциск Ассізький, у містечку Греччо в Італії.

Таким чином бідний італійський монах хотів підкреслити, що головне у Різдві – не гамірне світське свято, а духовна подія, тобто народження Ісуса Христа у бідності та простоті звичайного хліву.

Вертеп на Галичині, Волині і Закарпатті був невеликим і доволі простим за виконанням. Його виготовляли у формі церкви з кількома банями або ж простої селянської хати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У палаці Потоцьких з’явилась різдвяна шопка в стилі орігамі. ФОТО

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

СтаттіСуспільство
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі