Новини

На Прикарпатті відновили місце таборування сотні УПА “Вікторія”. ВІДЕО

|

У лісі неподалік села Тисів Болехівської територіальної громади віднайшли та частково відновили місце таборування сотні УПА під командуванням сотенного з позивним “Вікторія”.

Роботи розпочали майже два роки тому, розповідає очільник пошуково-історичного клубу “Тустань” Віктор Савчук. 6 червня тут вшанували пам’ять тих, хто воював, пише WestNews.

Пошуки таборування розпочали після вирубки лісу неподалік цієї ділянки. Їх ініціював житель Тисова Микола Зварич. Дідусь чоловіка будував для повстанців дерев’яні бараки. Микола пригадує, що дідусь дуже боявся НКВДистів після того, як сотню розбили. Він не розповідав багато про життя та побут повстанців.

“Тут військо вже було, коли дідусь працював. Війська було дуже багато – молоді хлопці. Але казав, що скільки він працював – боїв вони не вели. Хоча, говорять, що сотня не для того була, щоб бої вести. То була спецохорона. Тільки, каже, на конях приїжджають і від’їжджають, приїжджають-від’їжджають стрільці”, — каже Микола Зварич.

Перша знахідка на цьому місці – саперна лопатка, пригадує очільник пошуково-історичного клубу “Тустань” Віктор Савчук. Тут же знайшли архів документів. Серед них – і статут армії УПА. Тут вже облаштували перехід через струмок – на цьому місці знайшли бритву.

Пошуковець припускає, що повстанці вмивалися на цьому місці. Після обстеження галявини знайшли залишки напівземлянок – приміщень завглибшки метр, які накривали двоскатним дахом, і збільшили радіус пошуків до 2,5 км.

Детальніше у сюжеті “Суспільне Карпати“:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Коломийщині відновили криївку, в якій загинули повстанці. ВІДЕО

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Новини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі