Новини

Нардепи підтримали законопроект щодо протидії сексизму в рекламі

|

У першому читанні Верховна Рада України прийняла законопроект №3427 щодо протидії сексизму в рекламі, пише WestNews з посиланням на Еспресо.

“За” проект закону про внесення змін до закону України “Про рекламу” щодо протидії дискримінації за ознакою статі проголосували 266 нардепів.

Так, законопроект не містить прямої норми, яка забороняє використовувати сексистські зображення або висловлювання в оголошеннях.

Документ дає визначення дискримінаційній рекламі та дискримінаційній рекламі за ознакою статі.

У законопроєкті визначено, що остання – це реклама, яка містить твердження та/або зображення про інтелектуальну, фізичну, соціальну чи іншого виду перевагу однієї статі над іншою, та/або про стереотипність ролі чоловіка та жінки, що обмежує свободу життєвого вибору людини; принижує гідність людини за ознакою статі.

Також відповідна реклама демонструє насильство за ознакою статі; містить зображення тіла людини (частини тіла) виключно як сексуального об’єкту з метою привернення уваги споживача, та/або натяки (слова, звуки, зображення) на сексуальні стосунки, що не мають прямого відношення до рекламованого продукту чи способу його споживання.

Законопроект визначає, що дискримінаційна реклама забороняється. Відповідальність за дискримінаційну рекламу несе рекламодавець. У документі також прописані штрафи за дискримінаційну рекламу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Верховна Рада підтримала законопроект про введеня штрафів за відсутність масок

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Новини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі