Новини

“Наступний раз через півтора століття”: від сьогодні на світ чекає рідкісне астрономічне явище. ФОТО

|

Вже сьогодні, четвертого липня, у Сонячній системі розпочинається повний парад планет. За мірками людського життя таке явище дуже рідкісне і викликає, звісно, багато різних інфрмаційних та психологічних реакцій.

Повний парад планет – це рідкісне астрономічне явище, коли усі планети Сонячної системи вишиковуються в одну лінію. Як повідомляє “20 хвилин“, астрологи помітили, що коли відбувається парад планет, то стаються великі і часто негативні зміни у світі.

Сьогодні, четвертого липня, з одного боку від Сонця вишикуються всі планети Сонячної системи: Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун і Плутон.

Парад планет 2020 - что это такое - как и когда наблюдать

WestNews поговорив з цього приводу з професором, доктором фізико-математичних наук, деканом фізико-технічного факультету Прикарпатського національного університету  Іваном Гасюком.

“Не варто сприймати цю лінію буквально. Насправді вони ніколи не вирівнюються по абсолютно прямій, як це часто зображають на малюнках. Адже планети не всі ідеально обертаються в одній площині й рухаються по різних орбітах у тривимірному просторі. Явищу приписують містичні властивості. Хоча з позиції науки, причиною її виникнення є абсолютно природний хід речей, що пояснюється законами небесної механіки. Або, простіше говорячи, законами Ньютона. Періодично настає момент, коли планети рухаючись своїми орбітами вишуковуються у лінію, що є майже прямою, як на параді. Тому явище й отримало таку назву”, – каже професор Іван Гасюк.

Також він повідомив, що це парадне явище можна спостерігати два тижні, однак саме на сьогодні, четвертого липня, припадає його пік. На вечірньому небі, сьогодні, можна буде побачити яскравий Юпітер, а у бінокль можна ще й розгледіти два-три супутники планети.

“Поряд слабше світить Сатурн, у телескоп помітні його кільця. Ближче до ранку на південному сході підніматиметься червоний Марс. Потім, перед самим сходом Сонця, у телескоп стане помітний серп Венери, яскраво-білого кольору. Меркурій, найімовірніше, зараз побачити ми не зможемо, він надто близько розміщений до корони Сонця. Для спостереження віддаленіших планет потрібно особливі прилади, професійні телескопи. Мова йде про Нептун, Уран, і малу планету Плутон”, – додає доктор фізико-математичних наук.

Саме сьогодні професор спостерігає це явище зі свого телескопу вдома:

Так сьогодні виглядають найяскравіші об’єкти вечірнього неба, в 150-міліметровому телескопі із спеціальною камерою-приставкою, що дозволяє транслювати зображення на екран комп’ютера.

На світлині – Сатурн

На світлині – Юпітер

(Фото – Іван Гасюк)

Схоже явище, але при більшому куті розкиду планет, останній раз спостерігали аж у 1982 році. Того ж року в березні, через пару тижнів після параду планет, у декількох країнах відбулися військові перевороти.

Також WestNews поспілкувався з тарологом, рунологом та практиком духовних мистецтв Яроданою. Відунья каже, що парад планет це вагоме для Землі явище, оскільки спосіб їх розміщення обумовлює суміш енергій та сил, які потрапляють на нашу планету в цей період.
“Парад планет дуже знаменний для Землі, бо це – перший парад планет у Новому Еоні (Ера Водолія). Вплив затемнень і близькість ретроградних планет у певних Домах Зодіаку та їх конфігурація під час параду сприятиме зламу світогляду на широкому соціальному рівні. Відбуватимуться масштабні зміни в світобаченні людей, як на соціально-політичному, так і на особистісно-духовному пластах. Сатурн, Юпітер, Нептун і Плутон мають ретроградну позицію, а це означає, що вони вноситимуть свої “корективи”, – повідомляє жінка.
Також з’являється ризик стати максимально необ’єктивними у сприйнятті інформації, подій, оточення. Це може призводити до проблем у кармічному шляху, виражатись у перепонах в досягненні бажаного.
“Не дивуйтеся, якщо зірвуться якісь масштабні проєкти та задуми, оскільки втратиться вміння відчувати напрям соціальних та особистих змін. Можливе псування речей побутового вжитку, проблеми зі здоров’ям, особливо за наявності хронічних хвороб. Якщо все ж таки не здаватись і рухатись до мрій та діяльності, які надихають та є дійсно автентичні вам, то цей період стане благодатним ґрунтом для виходу на якісно новий рівень”, – додає пані Яродана.

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

НовиниСуспільство
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі