Новини

Недостовірно: у нацполіції відкрили провадження щодо фінзвітності кандидатів 87-го округу

|

Надвірнянський районний відділ поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області відкрив кримінальне провадження.

Зокрема, за ознаками подання завідомо недостовірних відомостей у фінансових звітах про надходження і використання коштів виборчого фонду на проміжних виборах народних депутатів по 87-му округу, про це пише WestNews з посиланням на ЧЕСНО.

Фігурантами провадження є Олександр Шевченко (партія “За майбутнє”) та Юрій Голіней (партія “Платформа громад”). Найімовірніше, повідомляють про приховані витрати на рекламу у соцмережі Facebook.

Відповідні матеріали до Нацполіції направило Національне агентство з питань запобігання корупції.

Проміжні вибори до парламенту проходили 28 березня, зокрема у 87-му окрузі на Івано-Франківщині. Офіційні витрати Олександра Шевченка на рекламу у соцмережах становили всього 100 тис. гривень, тоді як згідно з бібліотекою Facebook-реклами його фактичні витрати під час кампанії перевищують 20 тис. доларів (близько 600 тис. гривень). Йдеться виключно про кошти, отримані Facebook — ця сума не включає видатки на створення контенту, оплату послуг посередників, а також сплату податків. Таким чином, загальна сума витрат повинна бути суттєво вищою.

До слова, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 159-1 Кримінального кодексу України, яка передбачає цілий спектр санкцій — від незначних штрафів (від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) аж до обмеження чи позбавлення волі на строк до двох років. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Франківську відремонтують вулицю Марка Черемшини. ФОТО

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

НовиниОсвіта і наука
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі