Комуналка

Незабаром субсидії на житлово-комунальні послуги будуть лише “готівкою”

|

Про це йдеться у проєкті постанови Кабінету міністрів щодо зміни порядку надання житлових субсидій населенню, пише WestNews.

Новий порядок передбачає повний перехід на готівкову виплату житлових субсидій.

На сьогодні діють дві моделі грошової форми надання пільг та субсидій. Перша форма – безготівкова, коли кошти перераховуються на рахунок Мінсоцполітики, відкритий в Ощадбанку, а звідти спрямовуються на рахунки підприємств-надавачів комунальних послуг. Друга форма – готівкова, коли готівка виплачується безпосередньо на рахунок одержувача у банку або через відділення Укрпошти. В такому випадку розрахунки за “комуналку” споживач проводить самостійно.

У документі зазначається, що у січні 2021 року житлову субсидію отримувало майже 2,8 млн домогосподарств. З них 2,6 млн домогосподарств – у грошовій готівковій формі. Таким чином, зазначають автори документу, є доцільним перейти виключно на грошову готівкову форму виплати субсидій.

У разі прийняття проєкту постанови, громадяни будуть зобов’язані самостійно сплачувати вартість фактично спожитої ними послуги з урахуванням виплаченої їх готівкою житлової субсидії. При цьому держава припинить виконувати непритаманні їй функції посередника між громадянами та виконавцями житлово-комунальних послуг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Середній розмір житлової субсидії становить 2 200 гривень на домогосподарство

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

КомуналкаНовини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі