Комуналка

Нова схема руху, паркувальні зони та озеленення: якою буде Автоливмашівська після реконструкції. ФОТО

Опубліковано: 30.03.2019, 16:28 | Автор: dmytrosvintsitskiy

Цього року в Івано-Франківську розпочнуть реконструкцію однієї з найгірших вулиць міста – Автоливмашівської. Йдеться про ділянку від залізничного переїзду до вулиці Юності. На ремонтні роботи планують витратити понад  31 млн гривень.

Проект уже пройшов експертизу, проте коштів на капітальний ремонт вулиці досі немає. Половину обіцяють дати із міського бюджету, а от іншу половину – сподіваються отримати з Державного фонду регіонального розвитку.

Що планують змінити, коли розпочнеться реконструкція та чому не вистачає коштів у міському бюджеті на ремонти вулиць – WestNews дізнавався в директора департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайла Смушака.

За словами директора департаменту, станом на 27 березня у бюджеті міста грошей на ремонт вулиці Автоливмашівської ще немає. Проте, бажання відремонтувати вулицю – досить велике, оскільки її можна вважати однією з найгірших вулиць Івано-Франківська.

“Вулиця може сильно розвантажити місто. Увесь транспорт можна пустити в об’їзд міста через село Хриплин. Ця вулиця не ремонтувалась мабуть з часів, як була зроблена, років 30-40 тому. Тому ми всіма силами шукаємо кошти,” – розповідає Михайло Смушак.

Загальна вартість проекту на сьогоднішній день – 31 637 800 гривень. Міський бюджет не зміг би профінансувати повністю реконструкцію вулиці. Більше, на капітальний ремонт вулиць Івано-Франківська цього року ЖКПБ виділено всього лиш 34 млн гривень, близько 40-50 млн гривень ще отримав УКБ. Тому за допомогою місто вирішило звернутись до Державного фонду регіонального розвитку, куди подали проект “Ремонт та реконструкція вулиці Автоливмашівської (від залізничного переїзду і до вулиці Юності)”. У такому випадку, сподіваються отримати від ДФРР 16 млн гривень, а іншу частину – уже з міського бюджету, що теж під питанням. Місто планує взяти кредит на 500 млн гривень, з якого і мають виділитись кошти на реконструкцію Автоливмашівської.

“Загалом є певний експлуатаційний термін кожної дороги. У середньому він становить до десяти років. Не буває так, що зробив якусь вулицю і вона тобі буде служити 30-40 років. На ній все одно з’являтимуться з часом тріщини. І це є нормально. Щоб дороги були в хорошому стані, у них треба вкладати величезні кошти і ремонтувати, дотримуючись термінів.  Але в нас немає грошей. Ми повинні на ремонт доріг в місті Івано-Франківську витрачати кожного року в межах 300 млн гривень. Тоді за років п’ять приблизно ми зможемо відремонтувати капітально 90% вулиць,” – каже Михайло Смушак.

Проектанти планують озеленити вулицю та облаштувати громадські простори з лавками. Проїжджу частину вулиці після ремонту покриють асфальтним покриттям, а тротуари замостять плиткою. Також облаштують місця для водіїв і зону для відстою великогабаритних фур, адже поблизу знаходяться заводи “Electrolux” та “Tyco Electronics”.

“Ширина вулиці занадто велика. Відповідно, щоб зекономити бюджетні кошти, ми її звужуємо до трьох смуг. Виглядатиме вона аналогічно вулиці Набережній імені Василя Стефаника. Таким чином проектується вулиця європейського типу. Такі вулиці є безпечними, комфортними, зручними для використання. Фактично, ми зекономили кошти тим, що звузили вулицю. Так вийшло б на 30% більше,” – зазначає директор ЖКПБ.

Ще одна кардинальна зміна, яка відбудеться на Автоливмашівській – повна заміна схеми організації руху: острівці безпеки та нова розмітка. Буде влаштована дощова каналізація, якої до цього часу не було.  Як наслідок – вода постійно руйнувала вулицю. Щодо конструкції дорожнього одягу, основу робитимуть бетонною, бо служить вона надійно. Що стосується велосмуг і велодоріжок, Автоливмашівська не є настільки завантажена вулиця. Тому там можна буде безпечно їздити по проїжджій частині або ж по тротуарах, адже активного пішохідного руху там немає.

Проект щодо реконструкції вулиці Автоливмашівської уже пройшов експертизу. Тендер не поспішають оголошувати, оскільки коштів на ремонт вулиці досі немає. Тож точної точної дати робіт наразі не називають. Хоча, за словами Михайла Смушака, роботи на Автоливмашівській можуть бути виконані за два місяці. До кінця травня ДФРР повинні сказати результати конкурсу. У разі, якщо фонд не фінансуватиме – міський бюджет витрати повністю візьме на себе або ремонтних робіт не буде взагалі.

Ольга Веркалець

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

КомуналкаНовиниСтатті
Останні новини
ВСІ НОВИНИ