Новини

Обласна прокуратура розповіла, хто буде виконувати рішення суду по землі в Рибному, яку привласнив Халаменда

Опубліковано: 03.07.2020, 18:11 | Автор: dmytrosvintsitskiy

Як вже повідомлялося, прокуратура Івано-Франківської області  через апеляцію зобов’язала підприємця Ігоря Халаменду демонтувати огорожу навколо самовільно зайнятих земельних ділянок у селі Рибне Тисменицького району.

У коментарі обласна прокуратура розповіла про механізм виконання рішення суду щодо скандальної земельної ділянки:

«Рішенням суду апеляції інстанції залишено без змін рішення суду першої інстанції, відтак воно набрало законної сили. В подальшому, відповідно до чинного законодавства, рішення направляється у суд першої інстанції, тобто Тисменицький суд, який прийняв попереднє рішення.

Далі прокуратура готує запит на видачу виконавчого листа, який скеровує до суду першої інстанції, тобто у Тисменицький суд. Він видає виконавчій лист, який, в подальшому, звертається до виконання. Він направляється у Тисменицькій відділ державної виконавчої служби, яка повинна у день отримання виконавчого листа відкрити виконавче провадження. І далі вступає в дію арсенал заходів та повноважень для того, щоб це рішення було виконане.

А ми, зі своєї сторони, будемо здійснювати контроль за повнотою та своєчасністю його виконання. Тобто, наші повноваження зводяться до того, що написати лист на видачу виконавчого листа, направити його в суд, скерувати його у виконавчу службу.

Тобто, далі вже справа за виконавчою службою на виконання цього рішення. Але ми, звичайно ж, зі своєї сторони, маємо арсенал повноважень щоб слідкувати за повнотою та своєчасністю виконання. Будемо вживати усіх засобів щоб воно було виконане в повному обсязі», – розповіла прес-секретар Івано-Франківської обласної прокуратури Юлія Білик.

Як відомо, ще у квітні 2005 року Ігор Халаменда викупив в Івано-Франківської обласної профспілки працівників підприємств «Прикарпаття» базу відпочинку у лісі поблизу села Рибне Тисменицького району.

У 2012 році судом договір було визнано недійсним. Самого ж суб’єкта господарювання зобов’язали привести земельні ділянки у придатний для користування стан, а також повернути їх законному володільцю – державному підприємству, що є постійним лісокористувачем. Однак відповідач не зробив ніяких дій для демонтажу огорожі по периметру земель. У зв’язку з цим, працівники підприємства та звичайні громадяни не мали доступу туди.

Зокрема, зазначається, що 11 лютого 2020 року суд зобов’язав підприємця демонтувати огорожу за власний рахунок. Сторона захисту оскаржила це рішення. Втім колегія суддів апеляційного суду погодилась із позицією прокуратури та залишила рішення суду першої інстанції без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Земля лісгоспу в руках криміналітету: коли три гектари лісу в Рибному повернуть державі? ВІДЕО

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

НовиниСуспільство
Останні новини
ВСІ НОВИНИ