Здоров'я

Операція до шести годин: в Івано-Франківську рятують від інсультів найсучаснішими методами

|

В Івано-Франківську лікарі обласної лікарні врятували пацієнтку з гострим ішемічним інсультом за кілька годин, пише WestNews.

24-річну пацієнтку доставили до обласної лікарні у непритомному стані з паралічем правої сторони тіла. До цього дівчина не мала жодних розладів і зранку спокійно працювала за комп’ютером.

Власне гострий ішемічний інсульт діагностували лише після повторного КТ і доставили пацієнтку до обласної лікарні.

Тут вирішили, що врятувати молоду людину може лише сучасна та ефективна операція – прямого черезсудинного видалення тромбу так званої тромбекстракції. Такі операції є найновішим досягненням у лікуванні гострого ішемічного інсульту у світі, але ефективні тільки в перші 4-6 годин коли ще не втрачено головний мозок.

Пацієнтка негайно була доставлена прямо в рентгенопераційну обласної лікарні. Час від початку інсульту був не більше 3 годин, що давало велику надію на порятунок головного мозку. Була закрита тромбом найважливіша артерії, що харчує мозок, а саме – середня мозкова артерія зліва. Тотальне закриття якої призводить до повної втрати мови та паралічу правих кінцівок практично на все життя. А у більше між 50% хворих закінчується смертю.

Нейрохірургом Андрієм Мартином використано методику так званої подвійної тромбекстракції, яка є найнадійнішою із операцій та прийнятою як золотий стандарт у розвинутих країнах світу. Полягає вона у використанні спеціальних стент-ретріверів у поєднанні з великого тиску відсмоктуванням.

Пацієнтка із незначними елементами порушення мови та легкої слабості в правих кінцівках на 5-й день виписалася із стаціонару, а вже за тиждень прийшла самостійно на огляд та розмовляла. На даний час рухи в кінцівках повністю відновлені, самостійно ходить, є незначне затруднення у мові, яке безумовно мине за кілька тижнів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коронавірус та вади серця: у Франківську лікарі врятували хворого чоловіка

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Здоров'я
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі