Кримінал

Операція “Квартира”: на Прикарпатті з початку року обікрали понад 800 помешкань

Опубліковано: 03.12.2018, 17:20 | Автор: dmytrosvintsitskiy

На територiї областi тривaє комплекснa оперaтивно-профілaктична оперaція під умовною нaзвою «Квaртирa». Про це повідомляє WestNews з посиланням на сектор комунікації поліції Івано-Франківщини.

Слiд додaти, що одна з найбiльш дoшкульних прoблем прикарпатської пoліції – майнoві злoчини. Так, вiд почaтку рoку зареєстрoвано 374 квартирних крадіжок, з них 83 – рoзкриті. Крім тoго, 429 крадіжок із приватних будинків, з них 194 – рoзкриті.

Працівники кримінальної поліції в області вживають усі можливі заходи з метою запобігання, та розкриття таких злочинів. Як правило, квартирні злодії діють невеликими групами, в основному у складі 2-3 осіб. Крадіжки трапляються  переважно у першій половині дня, коли люди на роботі, а учні та студенти у навчальних закладах. Також зафіксовані випадки у вихідні і святкові дні. Тоді злодії перевіряють чи є хтось вдома. Якщо нема – взламують серцевину замків чи підбирають ключі. У приватні будинки дістаються переважно через вікна.

Пам’ятайте, для проникнення у квартиру і викрадення цінних речей досвідченим злодіям достатньо 20-30 хв.

Щоб вберегти своє житло від злодіїв необхідний комплекс заходів.

У поліції радять на дверях під’їзду встановити кодовий замок або домофон. Тоді сторонні люди потраплятимуть в будинок значно рідше. На вікнах квартир, які розташовані на 1-2 поверхах, обов’язково встановити металеві грати.

Враховуючи, що більшість квартирних крадіжок відбувається через двері, злочинці вибивають серцевину замка або користуються відмичками, то варто встановити кілька дверей і кілька замків. Спроба зламати кілька замків на двох дверях забере у злочинця багато часу і швидше за все він піде геть.

Крім того, надійним способом захисту послужить охоронна сигналізація. Вона створює для злодія відчуття дискомфорту.

Варто пам’ятати, що для крадія замків не існує. Тому треба завжди дбати про те, щоб за квартирою був постійний нагляд з боку сусідів та знайомих.

У разі, якщо в квартиру проникли злодії, негайно звертайтеся в поліцію і ні в якому разі не заходьте до приміщення: можна не тільки знищити сліди злочинців, але й потрапити на них.

До слова, на Прикарпатті СБУ викрила посадовців, які розкрадали зерно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У франківській маршрутці крадій витягнув айфон з сумочки молодої дівчини

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

КриміналНовини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ