Здоров'я

Пацієнт поборов рак: міжнародний журнал опублікував досягнення франківських лікарів у сфері онкології

|

Міжнародний онкологічний журнал «Oral Oncology» опублікував результати п’ятирічного наукового дослідження, в якому взяли участь лікарі обласної клінічної лікарні Івано-Франківська.

Масштабна робота на базі Івано-Франківської обласної клінічної лікарні тривала п’ять років і була проведена у співпраці отоларингологів Наталії Комашко, В’ячеслава Ванченка, Ярослави Геник і медсестри Галини Круцик йдеться на сайті медзакладу, пише WestNews.

Група прикарпатських медиків стала частиною великої команди лікарів та науковців з понад 20 країн Європи та США. 

«Ми застосовували певні лікарські засоби для пацієнтів, хворих на метастатичний рак голови та шиї, досягли успіхів у лікуванні й наші результати увійдуть до міжнародних протоколів для лікування онкохворих з цією патологією, – розповідає учасниця проєкту Наталія Комашко. – Ми дійшли висновку, що це не безнадійна хвороба, тож надалі маємо бути уважними до діагностики раку й рухатися в напрямку покращення якості життя пацієнтів та його продовження». 

Як зазначають у команді робочої франківської групи, сьогодні є добрі результати й позитивна динаміка в напрямку оздоровлення цих пацієнтів, зокрема, в одного з них уже відсутня пухлина, чоловік повернувся до звичного повсякденного життя. 

«Хоча в Україні більшість онкопацієнтів з пухлинами голови та шиї все ще не мають шансу на тривале життя, втім, це дослідження та його результати дають таку надію», – зазначає Наталія Комашко.

Учасники міжнародного дослідження сподіваються, що невдовзі більше пацієнтів з пухлинами голови і шиї зможуть проходити якісне інноваційне лікування та отримають шанс на життя. 

До слова, на базі лікарні міжнародні дослідження проводять також на базі відділень анестезіології та інтенсивної терапії, судинної неврології та інших.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Франківчанка з дочкою обрізали довгі коси, щоб допомогти онкохворим діткам. ФОТО

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Здоров'яНовиниОсвіта і наука
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі