Новини

Пандуси та вказівки-орієнтири: в Івано-Франківську центральну міську лікарню облаштували для людей з інвалідністю. ФОТО

|

Сьогодні, 13 лютого, в Івано-Франкіаську у ЦМКЛ відбулося відкриття першого реалізованого в регіоні проекту ПРООН: “Універсальний дизайн для груп маломобільних людей».

Так, на підлозі у поліклініці встановили вказівки-орієнтири для людей з вадами зору, таблички з назвами кабінету, які написані шрифтом Брайля, пандуси та облаштували туалети для людей з обмеженими можливостями, інформує WestNews.

«Над проектом ми працювали кілька місяців. Для оновлення лікарні частину грошей дала програла, а решту виділи з бюджету міста та лікарні. Я надіюся, що у нас буде подальша співпраця. Бо робота робитися немала. Нам дуже важливо що у нас є ідея та підтримка», – каже головний лікар лікарні Тарас Масляк.

Основною ціллю проекту – створити модель доступної лікарні. Програма розвитку ООН працює в Україні, щоб допомогати проваджувати нові реформи. Один з основних напрямків програми – розробка універсального дизайну, який буде корисним і зручним для великої кількості людей.

«Це досить вражаючий захід. Ми бачили досить багато візуальних об‘єктів для людей з обмеженими можливостями. Для нас важливо, що це не тільки фінансова підтримка, а те, що це зміна нашої свідомості та сприйняття. Такі люди мають право отримувати послуги на рівні з усіма, вони не потребують того, щоб їх виділяли», – каже представник проекту ПРООН Маркус Бранд.

Варто зазначити, що програма ПРООН виділила 105 тисяч гривень на облаштування лікарні.

«Хочу подякувати програмі ПРООН. Ми вже не вперше з нею співпрацюємо. Це дуже важливо для наших мешканців. Звичайно що цього недостатньо, але треба з чогось починати. Це нам дає певний поштовх. Ми можемо зробити все від нас залежне що містка лікарня була доступною. Також це гарний приклад для інших лікарень. Хотілося щоб таких проект було набагато більше у різних сферах», – говорить міський голова Івано-Франкіська Руслан Марцінків.

«Пам`ятаю як буквально нещодавно тут представники проекту та наш мер зустрічалися та обговорювали майбутню співпрацюю. Ми давали деякі рекомендації. Звичайно, тут є ше багато, що доробляти. На жаль, прибудинкова територія не входить у проект, а там також є певні зауваження. Зараз ми знаходимося якраз у тій стадії де стаємо ближче до людей, нам важлива підтримка», – каже представник громадської організації “Слід”. Представники громадських організацій кажуть, що біля шрифту Браєля варто зробити ще рельєфні таблички звичайним шрифтом, бо не всі можуть читати шрифтом Брайля. «Тішуся, що з’явивлися такі об’єкти. Дуже вдячна, що люди розуміють наші проблеми і йдуть на зустріч. Ми готові й надалі співпрацювати та надавати рекомендації для подальшої роботи», – зазначає керівник Івано-Франківської громадської організації жінок з інвалідністю «Біла тростина» Марія Гогільчин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Івано-Франківську проживає понад 350 осіб з інвалідністю зору. Що зроблено в місті?

Також читайте WestNews у  Telegram  та  Facebook  найважливіші новини Івано-Франківська та області. Приєднуйтесь!

Новини
Останні новини
ВСІ НОВИНИ

Останні новини

Підписуйтесь на наші мережі